The Vampire Diaries RPG Forum
Добре дошъл в най-добрия РПГ форум посветен на сериала "Дневниците на вампира". Любов, мистерии, убийства и кръв - потопи се в един истински вълшебен свят, изпълнен с опасности. Очакваме те.

Join the forum, it's quick and easy

The Vampire Diaries RPG Forum
Добре дошъл в най-добрия РПГ форум посветен на сериала "Дневниците на вампира". Любов, мистерии, убийства и кръв - потопи се в един истински вълшебен свят, изпълнен с опасности. Очакваме те.
The Vampire Diaries RPG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
welcome!
Вампир, върколак, вещер, демон или хибрит - Мистик Фолс е мястото, където искаш да бъдеш. Градчето става известно със своята толерантност и любов към свръхестественото. Всеки е посрещнат с отворени обятия, такъв какъвто е. Населението нараства и съвсем скоро смъртните се оказват малцинство в собствения си град. Вампири и върколаци си позволяват да превръщат хора без да подбират, вещиците пускат съвети по интернет и допускат ентусиасти в сборищата си. Булото на мистиката се надига, правейки този таен свят почти привиден за смъртните. Множество туристи, заинтересовани от свръхестественото, се стичат в Мистик Фолс, надявайки се да видят вампир в действие. И така, от Рай за различните, градът се превръща в истинска заплаха за света на магията.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Другарче за РП
So...I just...nevermind!!!! EmptyСъб Ное 05, 2022 3:25 pm by Кристин Рейнс

» Hot or not ( за предишния )
So...I just...nevermind!!!! EmptyПет Ное 04, 2022 7:22 am by Кристин Рейнс

» Потребител vs Потребител
So...I just...nevermind!!!! EmptyПет Ное 04, 2022 7:22 am by Кристин Рейнс

» Опиши предишния с първата буква от ника му.
So...I just...nevermind!!!! EmptyПет Ное 04, 2022 7:22 am by Кристин Рейнс

» Какво ви събуди тази сутрин?
So...I just...nevermind!!!! EmptyПет Ное 04, 2022 7:21 am by Кристин Рейнс

» Познай цвета на четката за зъби на следващия.
So...I just...nevermind!!!! EmptyПет Ное 04, 2022 7:21 am by Кристин Рейнс

» Кой се казва така?
So...I just...nevermind!!!! EmptyПет Ное 04, 2022 7:21 am by Кристин Рейнс

» Какво има на бюрото до компютъра ви?
So...I just...nevermind!!!! EmptyПет Ное 04, 2022 7:20 am by Кристин Рейнс

» Да броим до 9000.
So...I just...nevermind!!!! EmptyПет Ное 04, 2022 7:20 am by Кристин Рейнс

BG TOP
BGtop
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 632, на Чет Ное 11, 2021 5:03 pm

So...I just...nevermind!!!!

2 posters

Go down

So...I just...nevermind!!!! Empty So...I just...nevermind!!!!

Писане by Ally Stonem Съб Окт 15, 2011 4:39 pm



Не знам дали сте ги чели, но искам Вашето мнение. Стават ли, добри ли са...ужасни ли са???

Първа задача

Слънчевите лъчи ме събудиха. Опитах се да разпъна ръце, но сякаш нещо не ми позволяваше да го направя. Отворих очи, но не бях в топлото и уютно легло, а бях седнала на един люляещ се стол. Нито пък бях в моята бледо-синя стая...бях в някаква стая, която беше обградена със стъкло. Стъклена и така чуплива.
- Кристалите падат и се разбиват в мекия розов памук.
Чуваше се от някъде помръднах леко глава и всичко ме заболя. Отворих още по-ясно очите си и на друг, но цветен, стол като моя стоеше един човек. Той повтаряше казаното отново и отново. Чувствах се толкова отпаднала и всичко ми беше толкова замъглено.
- Извините, чувате ли ме?
Попитах аз, но той продължваше да се люлее на стола.
- Кристалите падат и се разбиват в мекия розов памук...Кристалите падат и се разбиват в мекия розов памук.
Отново и отново, и отново. Докато накрая започнах да си мисля, че съм луда.
- Знам, че ме чувате, или поне така си мисля.
Отново никакъв отговор. Да не би да бях в алтернативен и илюзиционен свят, в който никой не ме чуваше? Или пък всички бяха като него? Та той изглеждаше съвсем нормално. Висок и едър мъж, на около средна възраст. Гледаше в земята и дори не вдигаше поглед към мен. Чуваше се само моето глухо ехо и скърцането от стола му.
- Моля Ви, кажете ми какво става!
Започвах да се паникьосвам, просто тази неизвестност ме убиваше. Нали знаете когато отидете на лекар, уж за рутинни изследвания и с нетърпение очакваш да ти кажат, че всичко е наред...а те започнат да обясняват нещо от сорта на: ,,Трябва да направим още изследвания и тестове, защото все пак нещо не е наред.'' Тогава...точно тогава неизвестността те убива.
- Кристалите падат и се разбиват в мекия розов памук.
- Спрете да го повтаряте. СПРЕТЕ! Това някаква шега ли е? Кой Ви накара да ми го причинявате? Кой? Кажете ми.
Изкрещях накрая. Не можех повече да издържам, не исках да чуя тази фраза за пореден път. Не знаех как спазвам все още добрия тон и говорих на ,,Вие'' просто...просто бях сама и уплашена.
- Кристалите падат и се разбиват в мекия розов памук.
Една сълза се стече по лицето ми. ,,Кристалите'' - сълзите...,,мекия розов памук'' - нежното ми лице. След това още една и още една.
- Кристалите падат и се разбиват в мекия розов памук.
- Знам какво имате в предвид...няма да стане. Не днес, не с мен!
Не бях сигурна как, но успях да отделя ръката си от стола. Избърсах сълзите си. Още едно усилие, да това беше алтернативен свят, това ли беше най-големият ми страх? Плачът? Да не рухна изведнъж и да не се счупя на хиляди малки цветни кристали? Следващо движение, още едно и бях станала от стола. Цялата треперех и тогава мъжът, впи погледа си в моя. Огледах се наоколо. Всичкото стъкло беше изчезнало. Имаше само едно-единствено срещу мен.
- Какво да правя? Кажете ми?
Погледът на непознатия просто се отклони към стъклената, гладка и странно цветна повърхност. Хвърлих един бърз поглед към стола му, който вече беше напълно безцветен. Изглеждаше толкова извехтял. Не бях луда, аз бях силна. Не бях слаба, бях силна. Не бях всичко онова, за което се бях мислела. Бях СИЛНА! Затичах се към стъклената повърхност и тя се срути. Кристалите от нея, заблестяха навсякъде около мен. Аз бях непокътната, аз победих. В този момент се озовах отново в леглото си.
- Супер, било е сън.
Казах си аз и преминах с пръсти през косата си, когато се убодох на нещо. Извадих от косата си един пъстър кристал. Усмихнах се леко и въздъхнах облекчено.










Втора задача



Аз? Трябва да опиша себе си. Господи, това е толкова трудно. ,,Стегни се, Алекс, преживявала си далеч по-трудни неща от това да се изправиш срещу самата теб...или пък не си''...,,Защо си говоря в трето лице?'' Започвам:
Вижте тетрадката ми. Хайде, проявете малко смелост, не извръщайте глава. Ако се вгледате по-внимателно в предната ми корица ще видите колко стара и изтъркана е тя. Не е лъскава, красива или пълна с блясъка, която би трябвало да притежава. Не, всъщност тя е съвсем обикновена. Едната и страна е бяла, а другата черна. От бялата страна с лилав химикал е изгравирано: ,,1997 - 2005'', а от черната със светло-син химикал:,,2005 - 2010...2011''. Ясно се вижда, че от черната страна датата е променяна многобройно пъти. Цифрите са задрасквани и после пак са били възстановявани. Но това не е най-странното в тетрадката ми.
Спирам за малко, само за да си поема дъх. Не искам да я разтварям и да се сблъскам с всички тези неща, които съм искала да останат скрити и непокътнати. Не искам пак да се сещам за тях, защото ако го направя...тогава ще спра да живея в този така ми перфектен свят и всичко ще рухне, ще се срине и ще остана съвсем не защитена. Всеки ще види, това което аз самата не искам. Но все пак продължавам, защо го правя...на този въпрос отговор няма:
Отворете първата страница и Ви умолявам не ме съдете. На нея е залепена скъсана снимка, парченцата са така прилежно събрани и възстановени, че ако я гледаш от разстояние, няма и да помислиш, че е скъсана.
- Какво пише там?
Чува се от някъде и за миг оставам объркана, но след секунди, отново съм здраво стъпила на земята. ,,Не Ви трябва да знаете'' прошепвам тихо и разгръщам следващата. Въпреки ужасните ми опити за рисуване, там има нещо наподобяващо рисунка. Текстът, който съм написала е обграден от малки тръни, а след това е задраскан.,,Why you didn't take me? Was this my fault? Was it me? Tell me...why you left me?''Рисунката под него е може би малко по-важна. Мъж държи малко момиченце за ръка, всичко изглежда толкова семпло и обикновено, трудно би могло да се нарече рисунка, а може би не трябва? Може би е нещо повече?
,,Алекс спри се, спри да разгръщаш страниците. СПРИ!'' Казва един вътрешен глас и аз потрепвам. Ръката ми сякаш е готова да затвори книгата. Сякаш аз съм готова да стана и да избягам с тетрадката в ръце. След това да я скрия в някоя кутия, да я заключа и никога повече да не я видя. Ала това е само на теория, на практика продължавам да разлиствам страниците и всяка една от тях е по-болезнена за мен от предишната.
Третата страница е празна, има само една единствена дума. ,,END''. Много добре помня деня, в който беше написано това. Лунапарка, сладоледа, захарния памук, разходката из морската градина и всичко останало. Края на деня, който не трябваше да идва.НЕ трябваше да свършва. Защо този ден свърши? Защо с края му, всичко в мен си отиде? Няколко сълзи се спускат по лицето ми, падат върху страницата и секунди след това изчезват. Следващите две страници са целите в снимки. Това е десетия ми рожден ден. Съвсем бях забравила онова чувство, чувството от онази така прекрасен за мен ден. Той се беше случил доста след деня в Лундапарка. Това може би, беше най-щастливия ми ден. Всички бяха там, дори и хора, за които мислех, че няма да дойдат, защото пак са заети. На снимките съм щастлива, сякаш нищо от преди не се е случило. Започвам да разлиствам нататък, но страниците са скъсани. Помня когато пак бях тъжна и бях започнала да ги късам една по една. Няма може би около 20-30 страници, а тетрадката е така малка. След малко отгръщам една от предпоследните страници. В нея има само надписи, всеки с различен цвят, големина и шрифт от предишния. ,,Only God can judge me!''...,,Time will heal''...,,I was never broken. I'm not broken. I will not be broken!''. Тогава може би, месец по-късно, всичко започна да се разяснява. Нещата ставаха все по-хубави и по-хубави. А следа от тъга по лицето ми нямаше. Мъжът, който беше хванал ръката на момиченцето, го нямаше, но може би за добро. Същия този човек беше различен, но все така близък.
Затварям книгата, надявайки се чувството на празнина да отмине. То отминава, а него го замества чувството на облекчение. Хората вече знаят и подозират какво може би се е случило, но не ме интересува. Аз съм добре, след толкова време съм наистина добре. Задната корица е празна, по нея няма нито рисунки, нито надписи. Премигвам няколко пъти и ми се струва, че последните страници и корицата трябва да останат такива. Непокътнати, никога не знаеш какво ще ти се случи. Колкото и да не искаме, бъдещето си остава една мистерия. А аз имам чувството, че нещата ще се подобрят. Че върху тези, сега празни листове хартия, ще бъде изобразено не кое да е, а моето лично щастие.










Трета задача


Улиците бяха пусти, Луната беше пълна и осветяваше пътя ми, а аз вървях ли вървях. Къде отивах? Докъде щях да стигна? Нямах си никаква представа на къде и към кого бях тръгнала. Бях ужасно изморена от всичко. Теглото, което носех беше прекалено тежко. Прекалено голямо за крехките ми рамена. Исках да кажа на някого, да излея цялата си душа, но така щях ли да си помогна? Щях ли да притъпя болката? Спрях. Витрините на магазините отразяваха всичко около себе си. Сякаш бях в порочен кръг, незнаейки дали някога ще се измъкна оттам. Вгледах се в една от тях. Това аз ли бях? Толкова уморена, толкова тъжна? Не се бях виждала такава, никога не се бях предавала, никога не бях падала толкова ниско. Изведнъж в отражението се появи една жена. Леко стресната, бавно се обърнах назад, но там нямаше никого. Тя приличаше ужасно много на мен. Но вместо моите изтъркани дънки и леко разрошена пусната коса. Тя беше с изискана рокля и прилежно вдигната на кок. Помня, че и аз...аз бях. Бях! Някога, вече не. Продължих да вървя, но когато и да погледнах отражението си, зад мен винаги виждах нея.
- Какво искаш от мен?
Изкрещях аз. Нямаше никого, аз говорех на...говорех на. Нямаше разумно обяснение за това, аз бях сама, това бяха халюцинации. Не мислех трезво, всичко беше отражение на случилото се.
- Не се самозалъгвай. Зная, че го обожаваш.
Каза момичето и се появи в едно от множеството отражения, на витрините. Погледнах я и вече не виждах своя образ, а само нейния. Беше като извадка от някой филм, в който реалност и илюзия се смесваха и ставаха едно. Но сякаш в това изкривено огледало виждах онази моя част, която беше отдавна изчезнала. Напоследък много често ми се случваше да ми се привиждат разни неща, докато сресвах косата си сутрин или докато се оглеждах в огледалото преди училище, но никога не бях говорила с тези мои откачени фантазии.
- Обожавам кое?
Попитах я някак уплашено, а тя само се усмихна. Вдигнах лявата си ръка и очаквах нейната също да се вдигне, но не стана така. Тя само стоеше и се вглеждаше в мен. Подсмихваше се леко и облизваше устните си.
- Обожаваш да бъдеш жертва, така е по-лесно, но вътрешно ти знаеш.
Опитах се веднага да се оправдая, но тя веднага продължи, не ми даде шанс да кажа каквото и да е било. Все едно е знаела, че ще направя така.
- Знаеш, че не си виновна ти. Държанието ти, действията ти...не те причина случилото се. Не си прави труда да ме обеждаваш, че си добре и че си виновна. Изпитваш вина, толкова силна, че те разяжда. Всичко в теб умира всеки ден, малко по малко. Скоро няма да остане и помен от това, което си била. Няма да остане помен от...мен.
Погледнах надолу. Да не би АЗ да бях засрамена от думите на въображаемата ми същност? Усетих докосване, вдигнах леко поглед и тя ме докосваше. Тя...тя беше извън рамката на глупавата огледална повърхност, беше материална и усещах докосването и. Дръпна ме за ръката и аз застанах на нейно място в отражението на витрината. Сега тя беше тази, която беше истинска и взимаше контрола в свои ръце.
- Защо ми го причиняваш, наказваш ли ме? Това ли заслужавам, аз искам да живея, аз не искам да се самонаказвам повече. Не издържам, помогни ми...не ме наказвай!
- Аз не те наказвам, глупаво момиче. Така ти помагам, заключи тази част от себе си, която се самосъжалява и която няма смелост да каже това, което иска. Заключи я дълбоко в себе си и не и позволявай да се показва. Не се погубвай, не бъди жертва. Знаейки какво ти се случи, аз мисля че не си жертва, а воин. Победител. Толкова сълзи, толкова рани...всичко свърши, остави го...пусни го да си тръгне. По дяволите, вземи се в ръце. НЕ УМИРАЙ!
Събудих се от виковете на майка си. Не умирай, крещеше тя и се опитваше да не ме остави да заспя отново. Пак бях прекалила с болкоуспокояващите. Лъжех, че ме боли крака, който бях счупила отдавна, за да ги взимам. Те не помагаха само за физическа, но и за душевно-психическата болка.
- Добре ли си, Али? Добре ли си, скъпа?
Попита тя и аз бях готова с поредното оправдание и поредния запазен отговор ,,Да, добре съм. Нищо ми няма, объркала съм. Не съм видяла, всичко е едно недорозумение, което няма да се повтори'', ала не казах това.
- Не съм добре. Имам нужда от помощ. Не мога да забравя, искам, искам го ужасно силно, но не се получава. Помогни ми, моля те.
Прегърнах я и сълзите започнаха да се стичат по лицето ми, имах нужда от нея. От опората и. Да знам, че ако падна тя ще е там. Наистина вървях към някого, вървях ня някъде, но не знаех към кого и накъде. Просто имах нужда от помощ,






Ally Stonem

Брой мнения : 5604

Върнете се в началото Go down

So...I just...nevermind!!!! Empty Re: So...I just...nevermind!!!!

Писане by Кристин Рейнс Съб Окт 15, 2011 4:56 pm

ПРЕКРАСНИ СААА ! lowe lowe lowe Crying or Very sad Crying or Very sad
Кристин Рейнс
Кристин Рейнс

Брой мнения : 25784

Върнете се в началото Go down

So...I just...nevermind!!!! Empty Re: So...I just...nevermind!!!!

Писане by Ally Stonem Съб Окт 15, 2011 5:02 pm

Ако щеш вярвай, всичките са 100% истина Crying or Very sad

Ally Stonem

Брой мнения : 5604

Върнете се в началото Go down

So...I just...nevermind!!!! Empty Re: So...I just...nevermind!!!!

Писане by Кристин Рейнс Съб Окт 15, 2011 5:04 pm

Не че ги четох,ама ти вярвам хДД lowe
Кристин Рейнс
Кристин Рейнс

Брой мнения : 25784

Върнете се в началото Go down

So...I just...nevermind!!!! Empty Re: So...I just...nevermind!!!!

Писане by Ally Stonem Съб Окт 15, 2011 5:06 pm

Laughing Laughing Laughing Laughing Това нарани крехките ми чувства *бяга към ножовете с кърпа на очите*

Ally Stonem

Брой мнения : 5604

Върнете се в началото Go down

So...I just...nevermind!!!! Empty Re: So...I just...nevermind!!!!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите