The Vampire Diaries RPG Forum
Добре дошъл в най-добрия РПГ форум посветен на сериала "Дневниците на вампира". Любов, мистерии, убийства и кръв - потопи се в един истински вълшебен свят, изпълнен с опасности. Очакваме те.

Join the forum, it's quick and easy

The Vampire Diaries RPG Forum
Добре дошъл в най-добрия РПГ форум посветен на сериала "Дневниците на вампира". Любов, мистерии, убийства и кръв - потопи се в един истински вълшебен свят, изпълнен с опасности. Очакваме те.
The Vampire Diaries RPG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
welcome!
Вампир, върколак, вещер, демон или хибрит - Мистик Фолс е мястото, където искаш да бъдеш. Градчето става известно със своята толерантност и любов към свръхестественото. Всеки е посрещнат с отворени обятия, такъв какъвто е. Населението нараства и съвсем скоро смъртните се оказват малцинство в собствения си град. Вампири и върколаци си позволяват да превръщат хора без да подбират, вещиците пускат съвети по интернет и допускат ентусиасти в сборищата си. Булото на мистиката се надига, правейки този таен свят почти привиден за смъртните. Множество туристи, заинтересовани от свръхестественото, се стичат в Мистик Фолс, надявайки се да видят вампир в действие. И така, от Рай за различните, градът се превръща в истинска заплаха за света на магията.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Другарче за РП
Кристиан Вокил EmptyСъб Ное 05, 2022 3:25 pm by Кристин Рейнс

» Hot or not ( за предишния )
Кристиан Вокил EmptyПет Ное 04, 2022 7:22 am by Кристин Рейнс

» Потребител vs Потребител
Кристиан Вокил EmptyПет Ное 04, 2022 7:22 am by Кристин Рейнс

» Опиши предишния с първата буква от ника му.
Кристиан Вокил EmptyПет Ное 04, 2022 7:22 am by Кристин Рейнс

» Какво ви събуди тази сутрин?
Кристиан Вокил EmptyПет Ное 04, 2022 7:21 am by Кристин Рейнс

» Познай цвета на четката за зъби на следващия.
Кристиан Вокил EmptyПет Ное 04, 2022 7:21 am by Кристин Рейнс

» Кой се казва така?
Кристиан Вокил EmptyПет Ное 04, 2022 7:21 am by Кристин Рейнс

» Какво има на бюрото до компютъра ви?
Кристиан Вокил EmptyПет Ное 04, 2022 7:20 am by Кристин Рейнс

» Да броим до 9000.
Кристиан Вокил EmptyПет Ное 04, 2022 7:20 am by Кристин Рейнс

BG TOP
BGtop
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 40 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 40 Гости :: 2 Bots

Нула

Най-много потребители онлайн: 632, на Чет Ное 11, 2021 5:03 pm

Кристиан Вокил

Go down

Кристиан Вокил Empty Кристиан Вокил

Писане by Гост Вто Юли 29, 2014 1:55 pm

Кристиан Вокил Max-Irons

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Гост Вто Юли 29, 2014 3:50 pm

Затворих очи.
Вече нямаше лято, тоест от онова светещото, топлото, задушното. Задушаващото.
Беше един от онзи дни, в които сякаш небето се беше разделило на две и през процепа се разпиляваха литри вода, разбити на малки еднотипни капки. Слаби войници, но плътни до толкова, че щом няколко те уцелят и вече си мокър до костите на мозъка ти. Работеха в екип.
Отворих ги.
Стаята беше тъмна както се предполагаше да е в къща оставена без ток. Изоставена. А аз неканен се разхождах в нея, оставящ водата да се спусне надолу по мен, мокрейки пода. Старото дюшеме скърцаше под тежеста на тялото ми. Спрях се и събувайки се ритнах нервно обувките си на другия край на коридора. После продължих надолу по него, изкачвайки се по започващите стълби. Прашни, мръсни, викащи с пищящо тънкия си глас да изчезвам, да се махам от тук. Ала аз продължих нагоре. Придвижвайки се съблякох бялата риза от мен, оставяйки я на парапета. Стъпрях се да не я скъсам, не знам как, но успях.
Втори етаж. Не.
Нагоре... трети етаж. Не
Чак етаж по-нагоре се спрях пред заключената врата.
Въпреки лъжливото спокойно поведение, нервите в пръстите разтреперваха силно ръцете ми. Исках да счупя нещо, исках да разбия къщата, да я направя на трески, после да я изгоря, гледайки я, присмивайки й се. Показвайки й ясно, че аз... аз, Кристиан Вокил контролирах нея, а не тя мен.
Не тя мен.
Облегнах се на избелялата и увехтяла врата. Поставих първо дланите, после и челото. Дъба беше мокър и почти се рушеше под агресивния ми дъх. Стиснах челюст и когато използвах малко натиск в ръцете си, тя поддаде, строполясвайки се пред мен. Дигна прах, кълбо прераснало в облак сивота, която се залепи по-гърлото ми и ме накара да се изкашлям силно.
Прогледнах.
А мен гледаха ме чифт очи. Дълбоки и черни. Всъщност това беше лакомата зеница, която беше погълнала не почти, а целия син цвят на ириса. Спуснах ръката си по прашасалото огледало, избутвайки прашинките от гладката, но надраскана тук-там повърхност. По изпитото лице, чертите ми се изостриха вдъхвайки му студенината принесена от времето навън. По лицето ми спускаха се от онези капки, носещи дивото в себе си. Рисуваха нереални, въображаеми алеи по скулите, врата, а накрая и торса ми. Помислих си, че ако те оставяха мастило след себе си, кожата ми отдавна да е заприличала на пътна карта.
Игнорирах водата, върнах се на очите. Те някак достатъчни си сами по себе си, не желаеха да срещат други, гледката на самите тях ги караха да се чувстват нарцистично. И бесовете, които вътре се разкъсваха един друг, кой от кой по-див ме караха да се заплесвам по образа си. Един дявол с блестящи и остри идеи, порязваше мозъка ми. Един звяр задавящ се от откраднатата кръв в устата му, съскаше в ушите ми план. А санатата се буташе да стане жарта на еднообразието криещо се в хаоса.
Загледах се в погледа, загледах се по-дълбоко в него, стиайки челюстта си, а накрая усетих онова странно чувство, което заспиващия получаваше миг преди да заспи. Сякаш пада, не от леглото, а от самия край на света. И после в едното нищо, тялото му се засмукваше от пространството, докато не отвори сънените си очи.
Примигнах.
Вокил, това нарича се самота. - гърчеше се от задоволство онова животно - подсъзнанието ми.
- Не, просто върха има място само за един. - отвърнах сухо и седнах на пода, гледайки как образа в огледалото прави същото.
Място само за мен.
Затова сигурно се връщаш точно в тази къща,а? - засмя се. - Колко пъти ще я гориш, Вокил?
Ядосано издишах кислорода от белите ми дробове накъсано  на няколко пъти и отпуснах тялото си назад. Легнах, намествайки се така, че очите ми да се забият като карфици в тавана оплетен в паяжини. Нетърпеливо задвижих пръсти по пода, сякаш под върховете им се намираха черно-бели клавиши на пиано, ала докосването ми даде друг смисъл на обстановката.
- Колкото е нужно.
И малко пламъче плъзна по дланта ми, целувайки паркета. Щеше да изгори, цялата постройка щеше да бъде пожертвана един път завинаги.
Надявах се
Затворих ги отначало.

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Queеn Infеcted. Сря Юли 30, 2014 5:20 pm

Оценка: Отличен 6.00

С риск да бъда обвинена, че ти давам пълната шестица безпричинно, искам да кажа, че ти прочетох поста около 3-4 пъти и не успях да измисля рецензия.
За потребителите- не оценявам по симпатии.
Успял си да усетиш какво искам.
Тия белите думи, хайлайтнатите, носят идеята на всичко.
Видях го и при другите задачи, но тази тук има и сдържана доза критика. Сама по себе си носи смисъла на моето писане сега.
Имаш и малко нередности, но не смятам, че трябва да се хващам за най- малкото.
Можеш да сбиеш речта още.
Мислех да пиша примерен пост, но се отказах.
Гласовете за поста ти също си оказват влияние върху оценката.
Продължавай така, иначе ще си я взема.
(НИКОГА досега не съм давала пълни шестици, мисля, на първа задача! Недей да ме разочароваш!)
Queеn Infеcted.
Queеn Infеcted.

Брой мнения : 16756

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/forum

Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Гост Сря Юли 30, 2014 5:32 pm

Оценка:Отличен 5.50

До голяма степен мнението ми се припокрива с това на Лусия,затова няма да повтарям думите й.
Харесва ми последователността,в която пишеш. Всичко е в един затворен цикъл.
Харесва ми спокойствието и търпението, което самият Вокил притежава. Това колко е целеустремен.Може да се усети много ясно,предал си го блестящо.
Харесва ми символиката на пламъка. Мисля,че се вписва идеално с характеристиката на героя ти.
И все пак съм сигурна,че Вокил може още,именно затова давам непълна отлична оценка.
Изненадай ме.

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Гост Пон Авг 04, 2014 9:03 pm

Кристиан Вокил TVxqx1L

Влизам в стаята намираща се на подземния етаж и след като очите ми привикват с тъмнината наоколо, в мен се загнездва чувство сякаш съм в антикварен магазин. Едва не се закашлям от наслоения прах, уморено положил останките си върху кориците на книгите, върху самите лавици, върху кожения диван...
..върху...
Пианото.
Някога било черно, ала сега боята трудно си личеше. През годините, цвета му беше се изгубил в лабиринта от ден, а след това нощ, после пак ден, но накрая оставено в стая пропита с мухъл и влага. Тъмно мазе, което затрудняваше дишането дори на един дървен инструмент. Затова Пианото остаряваше, рушейки се. Облегнах се на касата на вратата, изкарах цигарите си. Запалих една. Докато очите ми се бяха скрили в димната завеса на никотин, те видяха как хлапе се катери с ентусиазъм в очите на малкия стол пред пианото. Това същото, въпросното. После се намества и със сетни усилия вдига капака, закачайки няколко клавиша. Създадената суматоха от тонове и смесени ноти дава объркан вид на изражението му.
С произволните си звуци, той създава примеси на бялото с черното. Прави смес от сивота. Празна, но негова сивота.
И все пак сивота.
Премигнах два, три пъти и отместих поглед. Набрах се още веднъж на цигарата, за последно. После пуснах фаса на земята и го стъпках, тръгайки към онзи кожения диван. Сядайки... хм, тоест потъвайки в него се сетих колко удобен всъщност беше. Прокарах сухите си пръсти през изтърканата, напукана тъмно червена кожа и затваряйки очи, вдъхнах от стария, но познат аромат на стаята.
Още с отварянето на клепачите, тъмно сините ми очи засякоха металния блясък на грамофона в дъното на помещението. Стоеше самотно на ниската масичка, стоеше сякаш на самотен остров. Обаче си беше господар на себе си, нямаше кой да му заповядва или да му се меси в музиката. Плочите, неговите слуги лежаха в подножието на трона му масичката. Тихи. Подредени. Без нито една драскотина по тях, напълно перфектни. Обаче толкова прашни, че под мрасотията си те можеха да скрият недоволството си от това, че с години не бяха пускани.
И все пак една брилянтна колекция.
Запалих цигара. Малко пепел се строполи нежно на мястото до мен. Станах и за половин минута бялата тютюнова клечка остана закачена на устните ми. Палеца и показалеза я поеха чак след като се бях изправил и бях стигнал до етажерката простираща се на най-широката стена.
Химикалка. Всъщност, не. Писалка. От онези старите, чийто връх трябваше първо да целуне мастилницата, за се получат нещата както трябва. Взех я от прашасалия рафт, а от едната стаичка в съзнанието ми се изплъзна гледката на купчина писма. Жълт, твърд, стар кадастрон изписан с криволичещи на дясно букви. Несързамерни-едни по-малки, други двойни на тях, а трети размазани, заради прекалената употреба на мастило. Грозновати.
Поклатих глава разсеяйно, сякаш да се оттърся от всичкото това мое въображение и после разтваряйки ръката си осъзнах, че бях смачкал писалката в юмрука си.
Беше на парчета.
Хубавата писалка разбита, вече неставаща за нищо.
Е, поне нямаше да е нужно да търся мастило.

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Queеn Infеcted. Вто Авг 05, 2014 1:27 pm

Оценка: 5.75

Харесва ми краят на задачата ти. Смятам, че този път те оценявам по-ниско от предишния, защото си дал воля на свободното и нетактуваното действие. Дългите изречения ти изядоха 0.25 от пълната шестица. Интересно е кои думи си подбрал.
Много малко хора биха ги подредили точно в този ред.
Превърнал си задачата си в симфония на пушенето сред минало и бъдеще.
Браво!
Queеn Infеcted.
Queеn Infеcted.

Брой мнения : 16756

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/forum

Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Гост Чет Авг 07, 2014 8:55 am

Оценка: Отличен 6.00

Пълна шестица.
Пълна,защото успя да ме накараш да почувствам всичко,а именно това беше задачата. Почувствах се като пианото,грамофона,химикалката(писалката),почувствах емоцията,която те носят. Успях да се почувствам и като това малко хлапе, изпълнено с живот. Успях да се почувствам дори като цигарата.
Браво.

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Гост Пет Авг 15, 2014 5:47 am

Кристиан Вокил The_enigma_nick_diaz_by_stephengladue-d54c055
Сега е Днес.
След това се постига с труда хвърлен Днес.
Не губи себе си Днес в търсене на голямото Сега.

Границата между действителността и халюцинацията е толкова тънка, че понякога и най-трезвото съзнание не би могло да я очертае правилно. Тогава кой би могъл да посочи за догма едното като истина, а другото като заблуда? Това е като да искаш от наркоман мнение за политическото му виждане.
Всъщност след смърта има ли някой, който ще се погрижи за душата ти или тя ще бъде пометена от мургав буклоджия рано-рано към пет часа сутринта. Ще бъде запратена в оранжев камион, който по-късно ще я захвърли на бунището за души.
Мечти за това как ще станеш полицай, но по-късно разбираш, че тези са само едни корумпирани тотално неразвити слабоумници с малък пистолет в малък протъркан черен калъф. Спомени, за първата си победа на тексас холдем. После започваш да се чудиш дали братовчед ти не те е оставил да го биеш, за да го оставиш на мира след това. Усещанане за носталгия когато ядеш от любимият си шоколадов сладолед. Заблуждавал си се, че това е най-ултра-невероятния сладолед на света, но всъщност се оказва, че родителите са го копували от бензиностанцията към пътя за вкъщи. Набързо.
И тези неща не струват нищо, не тежат като златото и среброто, не блестят като диаманти. Боклуци са, за това отиват на сметището.
Обаче на мен все още ми се струва, че това е най-ултра-невероятния сладолед, който съм ял някога.
А има надежда и за наркомана. Кой знае, гледайки днешните политици, защо пък той да не стане министър на здравеопазването?

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Queеn Infеcted. Сря Авг 20, 2014 4:09 pm

Оценка 6.00

Усеща се емоцията.
Достатъчно кратко е, но е и плътно, дори препълнено с емоции, размисли и история.
Изключително жив разказ, който граничи с цинизма в края си, което грабва още повече.
Много реално.
Истинско.
Queеn Infеcted.
Queеn Infеcted.

Брой мнения : 16756

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/forum

Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Гост Сря Авг 27, 2014 3:31 pm

Оценка: 5.75.

Отново няма да повтарям думите на Лусия,защото мисля по същия начин.
Но..
При третия прочит дадени фрази ме накараха да не дам пълна отлична оценка. Искаше ми се да видя малко по-положителна страна. Показал си стила на реализма,граничещ с натурализма,на дъното,на корупцията,на тинята. На гнусното.
Сладоледът обаче. Описанието на точно този момент ме грабна и ме накара да се усмихна.
"Има надежда."

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Гост Нед Ное 02, 2014 12:31 pm

Кристиан Вокил Tumblr_mqvgzzA8wJ1s63h04o1_500

Не е история за любов. Не е история за двама души топлищи и криещи се един в друг от нощта на злобните ветрове на Ноември. Не е приказка за жертвувано момиче и безумно красивия й спасител. Не е приказка за две тела отркиващи се едно друго в късните часове на някакво си летоброене.
Това са криви въображаеми редове на белият лист и още по-грозните ми букви по него. Това е залутана писалка, чийто връх покварява листта щом го задържа на едно място. И мастило цапа, а думите потъват в него, пропилявани за кой ли път.
За загуба не в града, а в пиянската нощ. За болка... не за вашата, а за моята скръб.
За мен е.
За дъжда проливащ се над Лондон и мнозинството от моногамни черни чадъри. Някъде там по улица Оксфорд рамената ми се блъскаха в чужди гърбове, гърди, а изнервени ръце го отблъскваха. Остри и критикуващи погледи търсеха моя, за да изразят възмущението от мириса на цигари и алкохол... ала не успяваха. Очите ми средоточено гледаха към паважа, трептящи от плочка на плочка. На улицата двигателите на два автомобила мъркаха красиво, а на трети ръмжеше грозновато и евтино на техният фон. Всичко обляно в изпарение от коли и псувни на намокрени пешеходци.
А аз единствения спокоен и пиян пътешественик. Впрочем няколко олигофрена навлечени с дъждобрани, притичкваха около мен от време на време, а аз нарочно гледах да залитвам точно към тях. Без чадър или въпросния найлон, без забързана крачка и връхна дреха. От сакото ми отдавна капеше вода, спускаща се към бялата ми риза, към катренената ми душа.
В загубения Лондон, милиони хора се объркваха из недружелюбните му улици. В него реших да загубя надеждата си аз, завивайки рязко в някаква улица без изход. Протървайки гърба си в тухлите на сградата зад мен, оставих тялото ми да падне. Извадих цигарите си, но виждайки, че вече нищо не ставаше от тях, ядосано ги захвърлих. Изръмжах тихо. Не диво, а някак примерено. Зарових ръката си из мократа си коса и я стиснах. Стиснах я толкова силно, че имах чувството, че ще откъсна скапла си скоро.
В проклетия Лондон дори не исках да ме намерят.
Не желаех да се намеря.
Да го духа Кристиан Вокил и неговите победи, нека вдигнем тост за пропуснатите дни, за безнадежната надежда.
За загубата му.

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Queеn Infеcted. Съб Ное 08, 2014 5:19 pm

Оценка 6.00

Заслужена е, защото:
1. Контрастите в начало описват хронотопа като място, което може да не бъде ситуирано някъде. Конкретизирането с ноемврийската нощ и разбулването на конкретността с криенето в тълпата анулират първоначалното възприятие.
2. Сливането с тълпата не е описано като плавно индиректно действие, а е сблъсък.Сблъсък между два свята- на героя ти и на тези, които не му се нравят.
3. Огромното количество антитези доизгражда идеята за краткия разказ. Нямам представа как си успял да напъхаш толкова много в толкова много малко редове.
4. Нямаш "пълнеж". Изреченията са смислени, стойсностни. Редовете са използвани максимално.
5. Мотивът за мастилото, за летоброенето, за покварата, дивото и загубата сред тълпата са част от основната сюжетна линия, но и носят допълнителна наслада на разказването.
Queеn Infеcted.
Queеn Infеcted.

Брой мнения : 16756

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/forum

Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Гост Чет Апр 09, 2015 12:39 pm

Кристиан Вокил Bed-girl-interrupted-Favim.com-230001
Задача 4

Момиче без лице беше тя. Облечена в мъжки фантазии, сутрин ходеше в университета, а всяка вечер подаряваше на най-различни мъже мечти. Всички техни фантазии знаеше тя. Всеки фетиш бе узнала, всяка малка тайна на иначе големите мъже в живота й. Знаеше как да се продава, извратения й вуйчо я бе научил. Но с времето тя се усъвършенства и започна да й харесва, не самия секс разбира се, а по-скоро идеята, че парите бяха добри и отиваха за образованието й. Оставаше една година и тя трескаво задраскваше изминалите дни на големия календар в малката й но иначе симпатична квартира. За клиентите си тя нямаше име и лице, но пък притежаваше страхотен задник и секси жартиери. В онази нощ аз бях купувачът, клиента, поредния кавал, които щеше да я изхаби с мръсната си уста и грубите ръце. Посрещнах я в хотелската си стая. Глупава беше сама по себе си мисълта, че някой ще я заведе вкъщи, а тя не беше глупачка.
Оставих парите предварително на малката масичка, до която бях седнал в кожения луксозен фотьойл. До банкнотите стоеше и чашата ми с водка. Запалих цигари и кръстосах лениво пепелта в пепелника. За нея бях чул от мой познат, нормално, така се развиваха нещата, нейната най-добра реклама се предаваше от уста на уста. Беше ме яд, че не бях се запознал с историята й по-рано. Можех да изкупя още някой друг грях на иначе тежката ми съвест.
Тя влезна в стаята, но аз не я поздравих. Бях останал безмълвен. Не можех да повярвам, че след всичките онези истории с поредните идиоти, тя изглеждаше толкова невинна, а погледа й светеше в слабо осветената стая. Очите й не бяха изхабени. Започна да се съблича, гледайки ме покорно.
- Вземи парите и изчезвай. - думите ми бяха сухи, а тона рязък, въпреки тихото ми говорене.
Отначало улових объркване в красивите черти на лицето на младото момиче, но тогава то прерасна в още по-голямо недоумение когато видя колко всъщност пари бях й приготвил. Излишно беше да казвам, че сумата стигаше за четири години, не за една студентски живот.
Зениците й се уголемиха, погледа й почерня. Устните й бяха червени от червилото, това беше единственото курвенско в нея. Шибаните й устни, които в момента трепериха едва доловимо. Тя не изчака втора покана, събра всичко от масата и напусна стаята ми.
Момиче без име, но с лице вече бе за мен. Момиче с червило на проститутка, ала черти на умна журналистка. Това била мечтата й.
В онази вечер ги купих. И нея, и мечтата й, както тя сбъдваше техните...
Изкупих дори и съвестта си, изтъкана от олово.

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Queеn Infеcted. Чет Апр 09, 2015 2:11 pm

Оценка 6.00

Приятно ми е да чета подобни неща.
Не говоря за сюжета на разказа, за героите в него или за цялостната идея на нужда, морал и пари.
Говоря, че стилът на писане наподобява писатели от висок ранг, които трудно можеш да имитираш ако не си се докоснал до творчеството им. Браво, за което.
Оценката я получаваш заради стила на писане и за идеята да "продадеш" героя си, изкупувайки вече "продаден" такъв.
Queеn Infеcted.
Queеn Infеcted.

Брой мнения : 16756

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/forum

Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Гост Пет Апр 10, 2015 10:14 am

Кристиан Вокил Tumblr_mvpm6gYnNa1sl3ly7o1_500
Watch me burn, in this hospital for souls.
Задача шест
Каюта 901
12 Декември 2000г./ 14:05ч.
Блед и объркан глътнах някакви хапчета, даде ни ми от сестрата на кораба. Странното беше, че хапчетата бяха няколко и всичките ми бяха поднесени в някаква малка пластмасова чашка, но не им обърнах особено внимание. Невъзможно да обърна внимание на каквото и да, а това ставаше ясно когато спомена, че задника на сестрата беше дяволски изваян. Дори ми се искаше да го ударя леко, но нещо не си чувствах ръцете и май нямаше да се получи. Мразех пътуването с кораб, постоянно си въобразявах, че се клатушка от време на време, макар, че това беше съвсем невъзможно, ако вземем огромните размери на въпросния кораб.
Сестрата с хубавия задник излезе, аз изплюх хапчетата. Никога не съм харесвал  приема на медицина, освен, ако не е вид синтетична дрога. На последното бях върл защитник. Ама малкия дявол ще ме прецака някога, аз си знам.
4 Август 2001г./ 18:47ч.
Това пътуване нямаше край. На къде по дяволите бяхме тръгнали, към ръба на Земята?
14 Ноември 2004г./ 09:49ч.
По тялото ми са избили ситни капки студена пот. Иска ми се да мина с длан през горещото си чело, обаче продължавах да не си усещам шибаните ръце. Май бях хванал морска болест. Този път в каютата ми със сестрата беше дошъл и самия капитан. Каква чест! Гласовете им се чуваха като през фуния. Беше ми толкова зле, че дори не можех да фокусирам стегнатия й задник. В очите ми падаха ситни капки солена пот. Изгаряха зениците ми а аз започвах да мигам по настървено, за да прогоня.
26 Декември 2005г./ 05:23ч.
Събуждам се стреснат и нервен. Опитвам се с ръце да изправя торса си от белия неудобен матрак, но ръцете ми блокират и падам на земята.
- Сестра! Проверихте ли пациента в стая 901, защото на камерите ми се струва неспокоен?
Гърлото ми изсъхва, боли дори когато се опитвам да преглъщам. Всичко вони на изгоряло. Мамка му..
- КОРАБЪТ ГОРИ!!!! - опитвам се да крещя, ала някакво подобие на вик излиза от устата ми.
Огънят влезна в каютата, плъзна към мен, започнах да се търкалям, за да махна червените му езици, които ближеха белия ми костюм.
- Сестра! Проверете пациента в стая 901, нещо се случва с него!
- ПОМОЩ!!
Горя бе копелета жалки, горя, помогнете ми дявол да ви вземе!!!
Уникалната сестра и двама други идиоти облечени в нещо подобно на бели пижами влизат в стаята ми.
- Стегнете колана на шибаната му усмирителна риза и да не се занимаваме повече с този малоумник. - ядосва се сестрата.
Ммм... имаше и мръсна уста. Ще я изчукам първо в устата.
Усещам леко пробождане в крака си.
Огънят изчезва. Някакви се опитват да ме оставят на леглото в каютата ми, май съм препил или предозирал.
- Махнете се от мен, нещастници! Това е Версаче, струва колкото цялата ви годишна заплата.
02 Януари 2007г./ 15:36ч.
Това шибано пътуване няма да спре. Хмм... може би трябва да почакам сестрата, за да се позабавляваме малко...
06. Май 2011г.
Майната й на първа класа, имам чувството, че пътувам цяла вечност, а тук е такава жега, че направо имам чувството, че мозъкът ми се гърчи и плува в пламъци.


Последната промяна е направена от Christian Vokill. на Нед Окт 25, 2015 5:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Queеn Infеcted. Пет Апр 10, 2015 11:03 am

Оценка 5.75

Харесва ми идея, но не е съвсем каквото се изискваше. Не се разбира (поне не и на първо четене) как героят гори жив.
Оценката е висока, защото идеята за дневника и кораба, идеята за цялото терзане напомня Дефо и неговия неизменим герой.
Смятам, че можеше още и съм сигурна, че ще го покажеш в следващите задачи.
Queеn Infеcted.
Queеn Infеcted.

Брой мнения : 16756

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/forum

Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Гост Нед Апр 19, 2015 10:14 am

Кристиан Вокил Tumblr_mxa93dtsmd1rjn473o1_500
Звездите в мен

Тя се влюби в звездите в мен. Сама ми го сподели.
Запознах се с нея още докато бях в гимназията. Бях две години по-голям от нея, точно това беше и причината поради, която приятелите ми се учудиха, че ходя с нея. Всъщност често ме ебаваха, че си играя със зайчетата. Само, че тя не беше зайче, а и да беше, това не бе най-важното. То беше, че е моя. Доказвах го постоянно на всеки. Постоянно се сбивах заради нея и заради едва не ме изключиха от училище. Обичаше звездите. Всъщност прекарах безброй вечер буден, за да науча шибаните наименования на съзвездията.
Загубих зрението си в трети курс в университета. Започнах да живея в света на сенките. Едва завърших след това. Беше трудно, но гледах да не се оплаквам.
Никога не съм бил от циврещите цървули.
От тогава минаха десет години.
От отдавна беше минало времето, в което се сбивах заради нея.
Имахме две деца. И двете момичета. И двете руси като нея. Всяка вечер я карах да ми ги описва, за да знам колко красиви ставаха. Винаги ми казваше, че приличат на мен, но знаех, че ме лъже. Често ме лъжеше и, че не плаче, но слухът ми се бе изострил и лесно дочувах тихите й хлипове, заразяващи понякога къщата ни.
Вечер я прегръщах както преди, целувах я както преди, но самата тя не беше както преди. Беше започнала да се боядисва, вече косата й не миришеше на сладкото Долче, а на боя за коса. Започна да носи все по еротично бельо, усещах го с пръстите си когато го свалях. Свали диоптричните си очила, закри нежните си очи с лещи. Само, че и това както останалите промени в нея не бяха за мен, знаех го.
Имаше си любовник. Може би от половин година беше с него. Първият й любовник, понякога си мислих, че заради това плачеше. Може би се чувстваше някак виновна. Но аз никога не й казвах нищо по темата, оставях я да си мисли, че съм в невидение. Е, да по-рано казах, че не съм от циврещите цървули, но това не значеше, че изобщо не съм цървул нали така? Задоволявах се и с това вечер да се прибира в моята къща, да ляга в моето легло.
Децата ни заминаха в университет. С нея се засичахме единствено вечер. И то не винаги.
По цял ден беше на работа, аз приемах пациентите си вкъщи. Опитвах се да укротя всички техни демони, приемайки ги в мен, записвайки ги на диктофона. След всяка сесия, започвах да пия все повече, започвах и да работя повече. Правех програмата си така, че по цял ден да съм зает. Не исках да мисля как тя отново е при него.
Беше друг, да, но нямаше значение. Много по-млад със сигурност от мен. Нямаше моята побеляла коса, нито моите вредни навици. Винаги се е дразнила, че пуша, ала знаех, че след секса с него и тя пушеше. От неговата цигара вероятно.
Именно тези горчиви мисли ме караха да пия. Всяка вечер, преди тя да се прибере (а тя се прибираше адски късно), сядах на пияното и пиех. Не свирех, разбира се, от третия й цървул насам, не отварях дори капака му, защото тя спря да ме кара. Оставях там бутилката, чашата, пепелника и кутията си с цигари заедно със запалката. Онази гравираната, която тя ми беше подарила за втората ни годишнина. С показалеца си още можех да усетя тънките букви по златната повърхност.
Вече бях изпил достатъчно, за да бъда тотално фиркан. В момент на глупост свалих халката си и започнах да я въртя върху черното пиано. От години тя не носеше своята.
С пръст я изстрелях на земята. Чух как гръмогласно пада на пода, а после се губи някъде из дългите влакна на килима.
Чух колата й.
Чух как се бави преди да слезне. Изобщо не й се прибираше.
Влезна и хвърли ключовете си настрани на масичката до вратата. Извика няколко пъти името ми и аз скоро се появих пред нея.
- Пак си пил... - вместо състрадание, в гласа й се долови нотка досада.
Издиша шумно, а аз си поех плитко дъх. Пак беше боядисана. Пак вонеше на него.
- Пак си го чукала. - изсъсках пияно срещу нея за първи път, а тя се вкочани на място.
Свих клепачите си срещу нея, скривайки мътните си грозни очи. Преди казваше, че вижда звезди в тях. Щом те побеляха, тя изгуби първата си звезда.
Излязох от стаята, а тя се направи, че не е чула киселата ми реплика.
След един час бях достатъчно изтрезнял, за да тръгна нагоре по стълбите и да бъда сигурен, че няма да се пребия. Изкъпах се набързо и без да изчаквам още мократа ми коса да съхне, си легнах.
До нея.  
Образно казано, защото леглото ни беше два на два. Беше го поръчала когато изгуби втората.
Аз легнах по гръб, а тя на ляво с лице към мен. Наблюдаваше ме, усещах ядосания й поглед към мен. След малко се обърна по гръб точно като мен, а аз чух тихото тупване на ръката й върху матрака. Тънките й пръсти бяха толкова близо до мен, че не издържах на напрежението и хванах малката й ръчичка в моята.
Тя не се дръпна, може би защото беше твърде объркана, а аз изучих меката й кожа. Изведнъж я дръпнах плавно към мен, а тя отново се понесе по течението, без да се възпротиви. Обърнах се на дясно и скръстих напрегнато вежди, от което и челото ми се сбръчка. Пръстите на лявата ми ръка се спуснаха по лицето й. Не мърдаше, знаеше, че така се опитвах да я видя, да изуча всяка нейна нова плитка бръчица. Ръката ми се спусна по косата, а тогава браздите на моето чело станаха заплашително дълбоки. Чак сега осъзнавах колко много беше постригала иначе дългата до малко над кръста й коса. Стиснах челюст и продължих до края на новата й прическа. Този път тя свършваше до рамената й.
- Честито... - тихо я поздравих с пресъхнали я си глас.
За момент останахме така. Едната ми ръка оставена на малкото й рамо, а другата-хванала я за китката.
Впих пръстите си във ваниловата й кожа. Дръпнах я към мен, а тя остави дланта си на гърдите ми несигурно. Аз не се спрях, борех се за последната звезда в нея. Бързо минах над нея, оставяйки тялото си между недоволните й от допира с мен бедра. Наклоних се да я целуна, а тя хвана едната брадясала страна на лицето ми. Стиснах и двете й малки ръце в едната си длан.
Целунах я бавно и тя отговори плахо. После вкарах езика си нагло в устата й, но тогава тя го захапа силно. Не от желание, а вероятно по-скоро от погнуса.
Зашлеви ме през лицето и затрепери.  Освирепял се спуснах към шията й, задирайки с лицето си нежната й кожа. Скъсах нощницата й ядосано, а тя изпищя.
Всичко в мен започна да дими.
Отворих очите си, тя заплака. Преди си мислих, че плаче за тях, за черните нюанси в тях, в които ми казваше, че обича да си почива, губейки се.
Сега можех да си представя си колко ли травмираща е гледката на белите ми ириси, трептящи от гняв и възбуда срещу лицето й. Избута двуметровото ми тяло от нея, а аз паднах по гръб с прехапани устни.
Тя седна на ръба на леглото и заплака. Отначало тихо, но след това започна и да вика. Да ме ругае и хвърля възглавници по мен. Станах на крака и вдигнах ръце срещу нея в разтворени длани.
- Стига, малката, успокой се! - тъй като бях лесна мишена, телефонът й се заби малко по-надолу в дясното ми рамо.
- Кучи син! Не ме наричай никога повече така! - пискливо произнесе.
Физиономията ми се промени, а стойката прегърби заплашително.
Чух как бягащите й стъпала стигнаха до банята се заключиха там.
Прекосих ядосано спалнята ни и напсувах нещото, в което ритнах крака си. Протегнах се за дръжката на вратата, но завъртайки видях, че е заключена.
- Отключи шибаната врата! - смениха се настроенията в мен и ударих с длан по дървото. - Отваряй, проклетата врата, кучко!
Юмруците ми започнаха да се заудрят по масивната преграда.
- Кажи ми само как те чука. - задъхано започнах да крещя. - Кажи ми този път какъв е цвета на косата ти защото прости ми, но НЕ МОГА ДА Я ВИДЯ.
Задъхвах се и шептях, а когато си поемех по-дълбок дъх, продължавах да превъртам, крещейки.
- За НЕГО ли ревеш сега, а? - хвърлих се напред и тя поддаде, отваряйки се.
Стоях минута на прага, слушайки баладата на топлите й сълзи.
Обърнах се и седнах на земята, облягайки гърба си на стената. Без да виждам, знаех, че красивото й лице е мокро. Подуших и кръвта ми по кокалчетата на двете ми ръце.
Кръвта спря, за нейния плач почивка нямаше.
Тя остана в банята.
Плака цяла нощ.
Аз не помръднах и за минута от там, защото знаех, че това е последната ни вечер.
Установих, че съм забравил как изглеждат звездите.
За жалост не можех да се докосна до онези на небето, за да се досетя за облика им и със сигурност не можех да погаля, тези в нея. Не бе останала и една при мен. А липсващите им места горяха гърдите ми като белина
Може би тя не даваше своите на другите, които оскверняваха красивото й тяло, но по-тъжното беше, че бях сигурен, че във всички тях тя намираше моите звезди.
А те имаха сетивата за тях.
И за черните й бикини...

Пропилените звезди в мен.


Последната промяна е направена от Christian Vokill. на Нед Апр 19, 2015 11:02 am; мнението е било променяно общо 1 път

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Гост Нед Апр 19, 2015 10:53 am

Кристиан Вокил Tumblr_inline_nabdggcSgi1s21qeb

Не говоря в думи, запиши си,
само мечти имам, думите ги цапат.


Последното нещо, което помня е онзи в Ню Джърси,
разказва ми как коня си обича, а аз се чудя какъв ли кон в Джърси търси.
Искам пак под червените звезди* да го срещна онзи
да го питам коня му дали го обича и от помпата* остават ли белези.

Мери* в джоба ми постоянно се крие,
чака около устните ми хартиеното й тяло да се навие.
намига и бедро еротично вдига,
всичката ми мъка бързо задига.
На сутринта мътно се будя,
в кухнята как съм се озовал безсмислено се чудя.

Брадата дразни грохналото ми лице,
Марли звучи и забавя ритъма на ускореното ми сърце.
Пръстите ми нервно барабанят по дънковите ми крака,
"Моля слезнете, това е последната спирка."

Джърси е далече, решавам да скрия лицето си в някой космос*
влизам в бар, тихомълком заключвам досадните мисли в термос.
Някакво бяло момиче с нарисувана усмивка ми духа.
Хващам я за косата, за Мери без изобщо да ми пука.

Тръгвам си и прибирам се пак при Мери.
Целувам я, тя гори в ръцете ми.
Цялата я взимам,
в задимените й извивки цяла нощ се взирам.

Оглеждам се и виждам, че около мен мечти се гонят.
Разбирам, че за онзи мечтата е конят.
Защото хората обичат мечтите и за друго май не се милее,
а за цената на мечтата, никой не се жалее.

И коня е мечта, а аз съм един бездарник с писалка
без муза, но пък с надежда, ала може би твърде малка.
И с мастило драскам надрусаните си сънища,  
и плувам в сините небеса* в името на една проклета жена.


*
Мери -трева
Сини небеса; Червени звезди -ЛСД
Космос - кокаин
Помпа - спринцовка

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Queеn Infеcted. Пон Апр 20, 2015 11:26 am

Spoiler:


Оценка 6.00
Действието е добре предадено.
Историята е реалистична и добре замислена.
Въпреки меланхолията, задачата ти е изпълнена отлично.


Последната промяна е направена от Queеn Infеcted. на Пон Апр 20, 2015 1:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Queеn Infеcted.
Queеn Infеcted.

Брой мнения : 16756

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/forum

Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Queеn Infеcted. Пон Апр 20, 2015 11:31 am

Spoiler:

Оценка 5.75
Харесва ми.


Последната промяна е направена от Queеn Infеcted. на Пон Апр 20, 2015 1:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Queеn Infеcted.
Queеn Infеcted.

Брой мнения : 16756

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/forum

Върнете се в началото Go down

Кристиан Вокил Empty Re: Кристиан Вокил

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите