The Vampire Diaries RPG Forum
Добре дошъл в най-добрия РПГ форум посветен на сериала "Дневниците на вампира". Любов, мистерии, убийства и кръв - потопи се в един истински вълшебен свят, изпълнен с опасности. Очакваме те.

Join the forum, it's quick and easy

The Vampire Diaries RPG Forum
Добре дошъл в най-добрия РПГ форум посветен на сериала "Дневниците на вампира". Любов, мистерии, убийства и кръв - потопи се в един истински вълшебен свят, изпълнен с опасности. Очакваме те.
The Vampire Diaries RPG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
welcome!
Вампир, върколак, вещер, демон или хибрит - Мистик Фолс е мястото, където искаш да бъдеш. Градчето става известно със своята толерантност и любов към свръхестественото. Всеки е посрещнат с отворени обятия, такъв какъвто е. Населението нараства и съвсем скоро смъртните се оказват малцинство в собствения си град. Вампири и върколаци си позволяват да превръщат хора без да подбират, вещиците пускат съвети по интернет и допускат ентусиасти в сборищата си. Булото на мистиката се надига, правейки този таен свят почти привиден за смъртните. Множество туристи, заинтересовани от свръхестественото, се стичат в Мистик Фолс, надявайки се да видят вампир в действие. И така, от Рай за различните, градът се превръща в истинска заплаха за света на магията.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Другарче за РП
Mia Alexander EmptyСъб Ное 05, 2022 3:25 pm by Кристин Рейнс

» Hot or not ( за предишния )
Mia Alexander EmptyПет Ное 04, 2022 7:22 am by Кристин Рейнс

» Потребител vs Потребител
Mia Alexander EmptyПет Ное 04, 2022 7:22 am by Кристин Рейнс

» Опиши предишния с първата буква от ника му.
Mia Alexander EmptyПет Ное 04, 2022 7:22 am by Кристин Рейнс

» Какво ви събуди тази сутрин?
Mia Alexander EmptyПет Ное 04, 2022 7:21 am by Кристин Рейнс

» Познай цвета на четката за зъби на следващия.
Mia Alexander EmptyПет Ное 04, 2022 7:21 am by Кристин Рейнс

» Кой се казва така?
Mia Alexander EmptyПет Ное 04, 2022 7:21 am by Кристин Рейнс

» Какво има на бюрото до компютъра ви?
Mia Alexander EmptyПет Ное 04, 2022 7:20 am by Кристин Рейнс

» Да броим до 9000.
Mia Alexander EmptyПет Ное 04, 2022 7:20 am by Кристин Рейнс

BG TOP
BGtop
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 39 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 39 Гости :: 2 Bots

Нула

Най-много потребители онлайн: 632, на Чет Ное 11, 2021 5:03 pm

Mia Alexander

2 posters

Go down

Mia Alexander Empty Mia Alexander

Писане by Mia Alexander Нед Юли 27, 2014 7:28 am

Mia Alexander Tumblr_m7gnq0fbI41runceko1_500


Последната промяна е направена от Mia Alexander на Пет Авг 08, 2014 5:14 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Mia Alexander
Mia Alexander

Брой мнения : 2941

Върнете се в началото Go down

Mia Alexander Empty Re: Mia Alexander

Писане by Mia Alexander Нед Юли 27, 2014 8:48 am

Задача I
 Mia Alexander Tumblr_mqo1n9DIzI1rkf2rso1_500
   Забила поглед в пода се качвах бавно към най-големия си страх - малка тъмна стая пълна със спомени, неотворена бутилка уиски и голямо огледало. Мразех я, защото всеки път тук ставах безумно слаба и губех себе си, а него намирах. Когато влязох в стаята още можех да усетя мирисът на цигари и много неизказани думи. Напоследък ми стана навик да идвам тук.
- "Завинаги" е мит. А някой ти каже "завинаги", знай, че те лъже и несъзнателно да е. "Завинаги" не може да съществува в нашата вселена. - започнах да говоря на отражението си. - "Завинаги" е разрушител на баланса, чието съществуване е задължително. Всяко начало има край, всяко нещо, което се ражда, умира. Факт. Ти и аз отново сме сами. Аз пак ще съм разбита на хиляди парченца, а ти ще си цяла там в огледалото. Винаги се усмихваш, мисля, че ти харесва да виждаш как болката сковава лицето ми и ме убива. Без него. Без мен. Без нас. Замръзнах. Мина седмица, месец, година, а може би и две. А аз се молех на всеки бог да видя очите му и да ме стоплят. Той бе единственият мъж, който караше кръвта ми да препуска из цялото ми тяло със скоростта на болид. Въпреки че беше трудно, той самият бе труден за разбиране, караше ме да се чувствам изгубена. Караше мислите ми да се блъскат из мен без посока и цел, убиваше ме. Но аз го обичах, повече от себе си, обичах него. Губех себе си, за да е той щастлив.
  Знам и преди си ми казвала, че просто защото ми липсва не значи, че имам нужда от него в живота си. Това било просто част “продължаването ми напред”. Но знаеш ли, никога не ти повярвах и винаги го връщах там на същото място, дори и да болеше, аз го връщах, за да запълни онова разкъсано парче в гърдите. Накрая винаги се свършвах в оная сива зона между да и не, където единственият ми път за бягство оставаше той. Лъжа след лъжа забивах в празнината наречена “сърце”, надявайки се да не е мое. Само себе си нараних…
 Но днес ти вярвам. Днес знам, че аз съм пътя си за бягство, че той ме убиваше с ледените си пръсти, а аз безсилна бях. Помня още как си тръгна, така и не проговори, остави само буреносна тишина. После изчезна в гората, карайки ме да изсичам всяко дърво с поглед, за да го открия. Но знаеш ли вече дървета няма, всички паднаха, и него го няма. Мислех си, че без него и мен ще ме няма, но ето ме днес тук, цяла. За първи път реших, че трябва да си тръгна от този лабиринт. Твърде много войни водих за него, на какви ли не фронтове, и накрая пак без него останах, само със сърце в бинтове. Всичко, което дадох за теб, е пропиляно. След теб съм напълно празна. Трябваше отдавна да се обърна и да избягам, за да се сбера всички малки парченца от мен. Но тогава огъня, който виждах в очите ти, ме привличаше като малка нощна пеперуда. Сега вече не съм красива изгорих се твърде много пъти, за да остане дори малка част от цветовете ми… А НЕГО? Него оставям го. Оставям го да прашаса. Там в някое ъгълче на съзнанието ми. От време на време ще го вадя, за да си спомням за мен, за него, за нас...
Станах и затръшнах врата зад себе. За първи път не бях отпила и глътка от уискито, не бях проляла и една сълза. Не изгубих себе си, а се намерих. Вече нямах празно място между гърдите, знаех, че там е моето сърце...
Mia Alexander
Mia Alexander

Брой мнения : 2941

Върнете се в началото Go down

Mia Alexander Empty Re: Mia Alexander

Писане by Queеn Infеcted. Пон Юли 28, 2014 11:23 am

Първо- добре дошла в Академията!
Изключително се радвам, че ти написа първата задача ами първа хдд

Оценката ми е 4.50.
Тя не е такава, защото постът ти не е хубав, а за да можеш да градиш над това. Това е стимул, но ми се искаше да напиша кръгло пет. Все пак, повтарям, стимул.
Хареса ми идеята. Щях да ти дам отличен ако на места словоредът бе друг.
Малко ти се губи мисълта на моменти, например когато героят ти влиза в стаята. Нещо ми куца там.
Следващият път наблегни на кратки "спартански" (лаконични) изказвания.
Те внасят много емоция.
Хареса ми метафората с прашясването, както и, че последната ти дума е сърце.
Браво!

Queеn Infеcted.
Queеn Infеcted.

Брой мнения : 16756

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/forum

Върнете се в началото Go down

Mia Alexander Empty Re: Mia Alexander

Писане by Mia Alexander Пет Авг 08, 2014 5:05 pm


Задача II
Mia Alexander Tumblr_na054gd2ws1qmbr23o1_500
Жегата беше завладяваща, непоносима, изтощителна. Залепваше за кожата и караше да чувствам пясъка като пещ под краката си. Влажният въздух трептеше. Бързах да стигна до малката каравана, за да се спася от жарките лъчи, които се пръскаха по кожата ми. Върху синьото небе нямаше нито един облак, който поне за малко да те спаси от слънцето. Дори птиците и тревата бяха неподвижни, беше твърде горещо за да се движиш. Сякаш и морето беше заспало, вълните едва-едва достигаха брега. Нищо не помръдваше, ако не беше отчаяно, а аз бях.
Времето Тук сякаш беше спряло, когато прекарвахме дните си в нашето парченце от рая, беше хлапак, понякога ме привличаше, понякога не. Често се карахме, а аз все си тръгвах, карайки го да ме чака пред вратата. Как всеки път е преглъщал гнева си, не помня или пък не искам да си спомням, беше отдавна, но той до уши бе хлътнал в мене и все играехме на мишка и котка. И до ден днешен спомня ли си за ония усмихнат хлапак ме хваща яд, че когато трябваше не си казахме чувствата в очите, ами и двамата си ги стискахме, сякаш бяха злато. Времето спря, но не и ние с тебе. Двамата продължихме. А тука си остана същото - едно такова топло, та чак задушаващо. Времето миришеше на морски бриз, примесен с ваксата на сърфовете. То беше пълно с усмивките на две деца. Почти можех да докосна и мечтите ни, за нашето място. Аз вече не мечтая, а ти?
Днес тук за тях напомняше само малката ни каравана. Вече отдавна е почти разрушена. Боята се е напукала от стотиците дни под тая жега. А ръждата я прегърнала, както ти мене някога. Прозорците и бяха счупени от бурите, които минаваха през брега. Вътре можех да помириша последните ни две цигари. Чувах още последните ни думи. Вратата се затръшва. Аз си тръгвам отново. А ти крещиш след мен, че този път няма да чакаш. Така беше, не изчака. Макар и само след стотина крачки да се върнах, тичайки към теб. Осъзнала, че те обичам. Чакаше ме само караваната и спомените за теб. Всяка година се връщам тук, но не и ти. Аз се опитах да заменя това проклето място с нещо ново, но нищо не ми даде такива спомени. Не ми върна тези чувства, които тук бях изпитала. Никога не я промених, дори не я почистих, защото ме е страх, че ще изгубя теб така. Всеки път тук виждам усмивката ти. Тук съм щастлива, затова веднъж годишно се връщам, все се надявам, че и ти ще се върнеш някой ден и аз ще те видя.
На този плаж си остава моето почти - бях почти обичана, почти щастлива, почти, но не изцяло.
Mia Alexander
Mia Alexander

Брой мнения : 2941

Върнете се в началото Go down

Mia Alexander Empty Re: Mia Alexander

Писане by Queеn Infеcted. Пон Авг 11, 2014 7:35 pm

Оценка 5.25

Изключително интересен подход. Хареса ми, че се усеща вдъхновението, с което си писала.
Забелязвам, че ти давам градивни оценки, но умишлено ги държа в този вид.
След тази задача смятам, че в определен момент от задачите, можеш още много.
А аз искам това многото.
Забележката ми е, че на моменти се губи ритъма. Всеки пост си има ритъм и този ритъм понякога се губи. Но ти си писател на детайла. Знам, че можеш да изостриш детайла. В твоите неща стои ненатрапчив.
Краят ми обобщи всичко и определено задача ти ми хареса.
Браво!
Queеn Infеcted.
Queеn Infеcted.

Брой мнения : 16756

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/forum

Върнете се в началото Go down

Mia Alexander Empty Re: Mia Alexander

Писане by Mia Alexander Съб Сеп 06, 2014 11:48 am

Задача III
Mia Alexander Tumblr_mmp35h1Pid1r1mr1po1_500
Начало.
Край.
Две неща, които те застигат всеки ден. Поглеждаш навън толкова е светло. Пиеш първото си кафе за деня и си доволен. Свършва деня ти и е горещо. Има нужда да пиеш нещо, защото днес ти поднесе прекалено много емоции, че да се затвориш в къщи сама. Не искаш да мислиш за всичко станало. Сега е красиво, вълнуващ е всеки ден, а след 20 години какво? Оставаш в същия град, на същото място, със същите хора. Не че не ги обичаш, но вече не се вълнуваш. Виждаш как ще протече всеки твой ден преди да затвориш очи вечер. Някак губиш онази сила, която те е теглила преди през всички малки битки всеки ден. От тях си получила милиони белези, от които да се учиш. Носиш ги гордо като трофеи. Твоите трофеи. Сега си пълен с желание за всичко. Всеки ден започваш десет нови неща и не завършваш нито едно, но това не е проблем, утре ще започнеш нови. Ядосваш се от всичко, от най-малките неща, на които не трябва да обръщаш внимание, но ти си си просто такава.
А след това оставаш празна. Индигов мрак цари. Тишината като гвоздей ръждив раздира малкия ти красив свят. В теб самата е толкова подлудяващо тихо, че си готова за умиране. Сякаш това е единственото останало, което ще те развълнува. За малко си била щастлива, а сега си потънала в агония и безразличие. Сякаш си забравила как да плуваш в това море или пък просто изгуби желание да го правиш? Полумъртвите ти мечти се борят за последен дъх, дори да знаят, че за тях твърде късно е. Точно като теб, искаш да видиш края облян в бяло, но и не искаш да изоставиш своя индигов мрак. Затова чакаш, просто чакаш своят последен стон. Стон, пропит с гняв и плач на немощно сърце, което вече едва-едва бие. Смъртта ти изглежда красиво спасение пред живота ти сега. Чакаш и ти да видиш портите на рая...
Mia Alexander
Mia Alexander

Брой мнения : 2941

Върнете се в началото Go down

Mia Alexander Empty Re: Mia Alexander

Писане by Queеn Infеcted. Нед Сеп 07, 2014 9:06 am

Оценка 6.00

С тази задача си надминала себе си.
Изключително, ама изключително, тъмен пост.
Който странно ми допадна.
Но искам да се постараеш следващите задачи да са по-светли!
Давам ти пълната оценка заради следните изречения:

"А след това оставаш празна. Индигов мрак цари. Тишината като гвоздей ръждив раздира малкия ти красив свят. В теб самата е толкова подлудяващо тихо, че си готова за умиране."

Хареса ми епитета за мрака. Определено той ти спечели оценката. Индигова шестица хд
Queеn Infеcted.
Queеn Infеcted.

Брой мнения : 16756

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/forum

Върнете се в началото Go down

Mia Alexander Empty Re: Mia Alexander

Писане by Mia Alexander Пон Окт 27, 2014 12:41 pm

Задача IV

Mia Alexander Tumblr_mwgstoHiGG1qb88xqo1_500

Ето ме седя пред теб разголена. Виждаш всичките ми цветове и оттенъци. Всичките ми аз - онази нежната, гальовната и другата препила с тишина, измълчала до край живота, наситила се на всичките въпроси без въпросителни и нужда от отговор накрая. Лиглата, която те разсмива. Сръдлата, която те ядосва и се нацупва всеки път като десет годишно дете, обръщайки ти гръб в очакване да я стоплиш с прегръдка. И онази дето се страхува познаваш. Жабата. Принцесата. Доверчивата, наивна до глупост. Половинката ти абсолютна лудост. Тази, която е заключила кулата си с десет катинара, защото я е страх от света навън. Познаваш ме в цялата ми шарения. Всички нас познаваш. Но пак си ме нямал напълно, идвам и оставям белези по кожата ти, натъжавам те дори. Никога обаче не останах, за да видиш още някой нюанс. Толкова, колкото реша ти показвам. Не съм те оставяла да ме имаш напълно, така не е интересно. Спомени от себе си оставях и точно преди да забравиш парфюма ми се връщах с нов, за да ти припомня всичко. От мен разбра, че по-силен белег оставят тези, дето си тръгват след последната целувка с тръшкането на врата. Понякога нещо неизживяно е най-истинското имане.
Но аз вече се изморих да си играя. Все да търся кога да си тръгна, все да тръшкам тази врата. Днес при теб е гальовната, иска да остане вечно сгушена в ръцете ти, да я стоплиш, да не иска да си тръгне, когато утре се появи тъжната, която и теб те натъжава. Искам да ме имаш, дори като вещ от магазина да ме хвърлиш в някой ъгъл на светлата ти стая, за да събирам прах. Ах тази стая, вече с нея стари познайници сме. Дори и в най-мрачното кътче да ме оставиш, аз ще си говоря с някоя стена тихо. Ще и разказвам за теб, за нас, ако случайно не е чула. Ще търся нейното съжаление, докато ти се появиш, а после пак разпалено ще обяснявам колко много те обичам. Искам да ме имаш, дори мимолетно да е, твоя да съм. Остави ти всички онези думи за моята пуста свобода, тя не топли късно вечер, ти топлиш. Нея мога да я изоставя, както и хилядите мили думи на случайни мъже. Не за тях, а за тебе слагам тази вечер най-красивата си рокля. Тебе искам да впечатля. Искам да ме имаш. Остави ме за после малка тайна да ти споделя - аз и всички други в мене безумно те обичаме. Всички ние искаме да ни имаш, да сме твои...
Mia Alexander
Mia Alexander

Брой мнения : 2941

Върнете се в началото Go down

Mia Alexander Empty Re: Mia Alexander

Писане by Queеn Infеcted. Съб Ное 08, 2014 5:05 pm

Оценка 5.50

Началото е изключително добро. Хресват ми мотивите за двойствената природа на героя ти.
Харесва ми линията на развитие. Хареса ми и характера на героя ти.
"Половинката" от пълната шестица ти го краде краят и част от средата.
Опитай да запазиш гъстотата на първите няколко реда. Това е твоето оръжие, използвай го!
Queеn Infеcted.
Queеn Infеcted.

Брой мнения : 16756

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/forum

Върнете се в началото Go down

Mia Alexander Empty Re: Mia Alexander

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите