The Vampire Diaries RPG Forum
Добре дошъл в най-добрия РПГ форум посветен на сериала "Дневниците на вампира". Любов, мистерии, убийства и кръв - потопи се в един истински вълшебен свят, изпълнен с опасности. Очакваме те.
welcome!
Форумът е направен по основните идеи от сериала Дневниците на вампира. Главните герои са взаимствани от него, но историите им могат да бъдат променяни по всякакъв начин. Действието се развива в малкото градче Мистик Фолс. Сайтът е създаден за забавление и усъвършенстване на творческите способности. Всички тук сме много приветливи и ви приканваме да се присъедините към нашето голямо свръхестествено семейство.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Другарче за РП!
Създаване на Богове. - Page 4 EmptyЧет Дек 19, 2019 10:42 am by Cher Night

» Търсим си екип
Създаване на Богове. - Page 4 EmptyСъб Дек 14, 2019 2:48 pm by Savannah.

» Да броим до 4000.
Създаване на Богове. - Page 4 EmptyНед Юни 30, 2019 3:04 pm by Кардам

» Потребители Vs. Администратори/Модератори
Създаване на Богове. - Page 4 EmptyНед Май 12, 2019 1:01 pm by Дастан ибн Фадлан

» Буквички
Създаване на Богове. - Page 4 EmptyВто Мар 26, 2019 8:28 am by Дастан ибн Фадлан

» Ударете с ръка по клавиатурата!
Създаване на Богове. - Page 4 EmptyСря Мар 06, 2019 2:53 am by Дастан ибн Фадлан

» Сватосай Известните
Създаване на Богове. - Page 4 EmptyСря Мар 06, 2019 2:51 am by Дастан ибн Фадлан

» Нашият любим спам!
Създаване на Богове. - Page 4 EmptyСря Фев 27, 2019 5:10 pm by Hugh;

» Връщане на лик!
Създаване на Богове. - Page 4 EmptyПон Фев 11, 2019 3:08 pm by Елизабет Джак Дарк

Гласувайте за нас
BGtop
Гласувай за мен в BGTop100.com
Гласувайте за моя сайт в БГ чарт
Брояч
free counters
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 127, на Вто Дек 11, 2012 4:22 pm

Създаване на Богове.

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Създаване на Богове. - Page 4 Empty Създаване на Богове.

Писане by Изaбелa on Чет Юни 28, 2012 10:36 am

First topic message reminder :

Новото 20 в нашето любимо форумче. Добавяме нов вид, който ще се носи името Бог/Полубог.

Безсмъртните ще бъдат разделени на две групи.
The first- Богове. Тук ще се сместят 6-те главни бога, а имено Зевс, Арес, Хадес, Хера, Афродита и Атина. За тях всеки, които иска да ги вземе ще трябва да си направи нов профил, в тяхна чест и да доизмисли персонажите им.
The second- Полубоговете. В тази групичка ще се заемат място всички останали. За тях няма да е нужно да си правите нов профил, те просто ще бъдат в тялото на вашия герой. Ако се чудите какво ще стане с вашите, спокойно те няма да изчезна, а просто ще делят тяло си с полубоговете. И за тях ще бъде дадено най-важното и другото сами трябва да  си го измислите. Тоест вашите герой ще бъдат приемници.

Полубожества могат да бъдат всички останали, изброени тук освен главните. По предложение на Ryan Alexander IV можете да използвате и божества от другите митологии за полубожества. За тях също трябва да пускате бланка тук и те ще бъдат добавяне към профила ви.
Вие избирате външните им видове.
Ако някой от потребителите, които управляват богове, не е влизал от повече от един месец, героят се освобождава.

Основната информация за боговете, която ще трябва да доразвивате:

Зевс.[/b
Вид: Бог на небето и гръмотевиците, властващ над всички други богове.
Години: N/A
Той е господар на небето, бог на дъжда. Неговото оръжие са мълниите, които той хвърля по всеки, който му се противопостави. Женен за Хера, но известен със своите "приключения". Той също така е известен с това, че наказва тези, които лъжат или клетвопрестъпват. Негова птица е орелът, неговото дърво - дъба. Представян е като бог на справедливостта и милосърдието, защитник на слабите, и наказващ лошите.
Преданието: Зевс бил син на Кронос и Рея. Като малък, за да го предпази да не бъде изяден от баща си, както се е било случило с петимата му по-големи братя и сестри, майка му го дала на планински нимфи да го отглеждат на остров Крит. Зевс бил нахранен и отгледан от козата Амалтея. Щом пораснал, той отишъл да работи като виночерпец при баща си и един път му дал питие от нектар, смесено с билки, предизвикващи повръщане. Това накарало Кронос да повърне вече изцяло порасналите братя и сестри на Зевс. Последвала война между Титаните, предвождани от Кронос, и Олимпийците - предвождани от Зевс. Ала Олимпийците били осигурени с непобедимо оръжие от Циклопите и битката завършила с победа за боговете. След войната Зевс спечелил владение над небето, Хадес на подземното царство, а Посейдон на морето. Земята била постановена като общо владение за забавление и радост на всички. Баща на Атина, Арес, Хермес, Хефест, (според някои версии) и други богове.

[b]Име: Арес

Вид: Бог на войната
Години: N/A
Той по-точно е олицетворение на грубата сила и липсата на гъвкавост, поради което не винаги излиза победител в битките. Оказва се ранен няколко пътиот Диомед, Атина и Херкулес.Смятан е за баща на много синове и дъщери, от връзките му с различни жени и богини. Почти винаги наследниците му са жестоки и свирепи персонажи. Най-известна от връзките му е тази с богинята на красотата Афродита.

Име: Хадес
Вид: Бог на подземното царство
Хадес е владетеля на подземния свят и царството на мъртвите. Мрачен, тайнствен и меланхоличен.
Получил владенията си след подялбата на света с братята си Зевс и Посейдон.
Името му означава невидим. Съпруга на Хадес е Персефона,която той похитил докато събирала цветя.
Счита се, че подхранвал отдолу корените на растенията. Пазител е на подземните богатства - благородните метали. Няма храмове, посветени на Хадес.

Афродита
Вид; Богиня на любовта
Години: N/a
Афродита е суетна, раздразнителна,обидчива и най-красива. Въпреки това, тя е една от малцината богини, които са женени, макар че често изневерява на мъжа си.
Афродита се явява със свита от диви зверове - лъвове, вълци, мечки.Зевс се е опасявал, че нейната безмерна красота може да породи свади между боговете и я омъжва
за Хефест - мрачния бог ковач -най- изкусния майстор и най-грозния сред боговете. Хефест е един от най-спокойните и уравновесени богове, но Афродита изглежда предпочита
Арес - избухливия бог на войната. Хефест бил така безмерно щастлив, да бъде женен за най-красивата жена и ѝ изковал прекрасни украшения, които я направили още по- неустоима за мъжете.
Нещастието да е женена за Хефест, я накарало да търси по-приятна компания в лицето на Арес, Адонис, Хермес и др. Хефест веднъж много остроумно я хванал в прегръдките на Арес, използвайки
мрежа и завел всички други Олимпийски богове да им се присмиват, като накарал прелюбодейците да обещаят, че ще прекратят връзката си. Веднага щом ги освободил, те избягали и скоро забравили обещанието си.
Нейна специалност е любовта, но не и романтиката. Тя по-скоро владее разпалването на похотта и ирационалната човешка страст.И тя като другите Олимпийски богове покровителства героите, но само в сферата на любовта.

Име; Атина Палада
Вид: Богиня на мъдростта и войната
Година: Н/а
Богинята Атина е символ на мъдростта. Тя олицетворява интелекта и благоразумието, съчетани с храброст и сила. Нейните символи са щитът,
копието, маслиновото дърво, совата и змията.Тя покровителствувала древногръцките герои, давала им мъдрост, съвети и помощ в трудни моменти.
Дала мъдрост и знание на хората, научила ги на изкуства и занаяти.  Атина била любимото му дете. Тя обичала баща си и прекарала живота си край него,
като му помагала много пъти в трудни моменти. Била най-мъдрата богиня и Гръмотвержеца често се съветвал с нея. За разлика от Арес , който олицетворява коварната,
жестока и вероломна война, Атина е богиня на честната и справедлива война. Тя обичала изкуството и занаятите и била изкусна тъкачка. Известна е и с това, че нямала любовни приключения и останала девица

]Име: Хера
Вид; Богиня на небето,брака,повелителка на облаците и бурите.
Години; N/a
Хера царува на високия Олим, тя заповядва, както и нейният мъж, на светкавиците и гръмотевиците; само от една нейна дума тъмни дъждовни облаци покриват небето,
чрез едно махване с ръка тя вдига страшни бури.Могъща е Хера — няма богиня, равна ней по власт. Величествена, в дълга разкошна дреха, изтъкана от самата Атина,
на колесница, запрегната с два безсмъртни коня, слиза тя от Олимп. Цяла от сребро е колесницата, от чисто злато са колелата, а медта на спиците блести. Благоухание
се разлива по земята там, дето минава Хера. Всичко живо се покланя пред нея, великата царица на Олимп.

Предложения за полубогове:
Алекто- Богиня на отмъщението, една от ериниите
Адрастея - Бог на съдбата и възмездието
Анубис - Бог, съпровождащ душите през тъмнината.
Ата- Богиня на заслепяването, заблуждението и помрачението на ума.
Ахриман - Бог на изначалното Зло.
Баст-Египетска богиня на радостта, празниците, танците, музиката, плодородието, котките и бременните жени.
Деметра - Богиня,пазителка на свещения съюз,носителка на сезоните.
Дионис - Бог на виното, лозарството и веселието
Ерида - Богиня на раздора и съперничеството, една от първичните сили.
Ерос - Бог на любовта, страстта и секса
Изида - Богинята на магията и живота, възкресяваща мъртвите.
Индра - Индийски бог на бурите, гръмотевиците и мълниите. Символизира силата, енергията и виталността.
Кали- Богиня на смъртта и разрушението. Наричана е "Черната" или "Тъмната" богиня.
Лахесис - Мойра,богиня на съдбата.
Лада - Богиня на красотата, любовта и семейното животно
Маат -богиня на справедливостта, мъдростта и правосъдието
Мегера- Богиня на гнева, отмъстителността и злото.
Мора - Богиня на студа, страданието, смъртта.
Немезида - Богиня на отмъщението.
Нефтида - Древноегипетска богиня на отвъдното и на ражданията
Нике - Богиня на победата
Никта - Богиня, олицетворение на нощта
Персефона - Богиня на плодородието и живота.
Посейдон - Бог на моретата
Рея - Богиня на земята.
Селена - Богиня на луната,покровител на решения,вдъхновява любовта
Фобос - Бог, олицетворение на страха
Хаос - Изначален бог, основата на всичко.
Хеката - Богиня на магията, луната, раждането, кръстопътите и нощта.
Хипнос - Бог на сънищата.
Хонсу - Бог на луната и времето.
Темида - богиня на правосъдието, въплъщение на божествения ред, закон и обичай
Тор - Бог на гръмотевиците, бурите и плодородието.
Фриг- първата и най-главна сред богините в Асгард, върховната богиня в скандинавската митология и жена на Один.
Хестия - Богиня на домашното огнище

Голямо благодаря на Tayllor Le'roux. за идеите и помощта за осъществяването.

Последната промяна е направена от Изабела на Чет Авг 16, 2012 9:31 am; мнението е било променяно общо 13 пъти

Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_m8ytp6lnaa1qicmvgo1_250 Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_m8ytp6lnaa1qicmvgo2_250
Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_m8ytp6lnaa1qicmvgo3_250 Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_m8ytp6lnaa1qicmvgo4_250
trust no man. fear no bitch.
Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_m99ri7pFk81rueuwoo1_500
Изaбелa
Изaбелa
Admin
Admin

Брой мнения : 21875
Рожден Ден : 27.09.1256

https://vampirediaries-rpg.forumotion.com/

Върнете се в началото Go down

Създаване на Богове. - Page 4 Empty Re: Създаване на Богове.

Писане by Liyana on Нед Ное 11, 2012 4:27 pm

Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_m6gxixcFbg1rp562wo4_250 Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_m6gxixcFbg1rp562wo2_250

Име:
Лиана (Оруел Уаймарк – придобито в последствие. Все още се чудя защо им е нужно на всички по шепа допълнителни знаци в редички след името... Глупава и объркваща идея, чиято същност така и не проумях.)
Години:
Не е учтиво да питате дама за възрастта й, особено, когато самата тя не е наясно с нея... 19, 20, 21...? (Или с влакче от нули отзад? Е пък няма да ви кажа.)
Вид:
Винаги съм искала да бъда леприкон. Щях да имам незаменимата възможност да се навирам на места, които другите не могат да достигнат! За жалост никой не ме попита каква искам да бъда, щом ме създадоха. Събраха се тумба глупаци и решиха, че божествата, наброяващи игличките върху клоните на бора, известен още като най-славен и единствен по онова време, не са им достатъчни. След спора им на закуска, заключиха, че нищо няма да им коства да щрактнат с пръсти и да създадат още едно, ей така, за спорта. И вместо да си кажат: „Нека да е по-различно този път”, направиха така, че да се появя аз. Безполезно тяло, окичено с нелепата титла „Богиня на средно-юнските китки”. Кажете, нямаше ли да протестирате, ако се наложеше да ви наричат по подобен начин? Е, ината си е инат, независимо от всичко и благодарение на него богинята на средно-юнските китки стана известна с прозвището елф, придобило гласност с времето.
In addition:
Добрата страна е, че тумбата глупаци материализира още една тумба, но този път с тъпаци, образуваща расата ми.

Дарба:
Такива "дарове божи" не са от никаква полза за околните, при никое положение, в никой случай... особено ако притежателят им е руса проклетия без скрупули.
Единствените останали природни заложби, в не така изобретателното отвътре аз бяха двенки. За жалост останалата част от програмата за "Америка търси талант" се беше стопила, заради твърде голямата доза човешко присъствие. Последните оцелели след човешката инвазия можеха да се обобщят по следния начин:
1. Много обичам, а и ми се отдава да отчайвам хората. Наистина е велико да можеш да поквариш и най-веселото настроение без да произнасяш дума.
2. Божествено или не, реално или продуцирано от фантазьори, решавайте сами. През това време аз ще си правя фигурки от диаманти.. Мисълта не служи единствено за самосъжаление...

Spoiler:
Това май беше първият път, в който отворих очи, осъзнавайки самия факт, че съществувам. Толкова назад във вековете обаче, този уж основен, вечен и незабравим момент, бавно се беше изгубил и стопил. Не ми се иска да го сравнявам с не така приятните локви, но ключовият спомен, напуснал главата ми олицетворяваше именно малка, кална, тинясала локва. Под въздействието на заобикалящата го среда, той се беше изпарил в пространството, оставяйки след себе си едва доловими детайли – точно като песъчинките, задържали се на мястото на въпросния гьол.
О, да ..

В ЕСЕННОТО МЕЛОДИЧНО УТРО СЕ РОДИХ ИЛИ ПОЯВИХ АЗ.

В ПОМЕЩЕНИЕТО ВЛЕТЯ МАИЕВ, СЛЕДВАНА ОТ КАЕЛ.
Spoiler:
- Госпожице, той ... – опуленото момиче преглътна конвулсно и с треперещи ръце посочи сламената, също толкова стресирано изглеждаща глава до себе си.
- Госпожице, аз... – Каел изглеждаше сякаш е напът да припадне, а скоростта, с която примигваше беше достатъчно доказателство за това.
Истината обаче е, че мразех екстремните ситуации, отнасящи се до този на пръв поглед безобиден придворен. Както при всеки един подобен случай/въпреки, че все още не бях наясно защо двамата многознайковци бият тревога/, сърцето ми заби по-бързо от мигащите клепки на Каел, тялото ми се изопна и насочи към близката врата, и бе възпретятствано от мислите ми, чак когато стигна външната колона на коридора.
Врътнах се на пети моментално, щом усетих, че може би реагирам пресилено и неоснователно, при това като че ли не заради друго, а заради физиономията на полу-припадналия елф.
- Добре.. Добре. Чакай. – заставих се да мисля. Защото точно това бях забравила да направя. Уви, на мен ми се случваше често и на света не се намираше сила, способна да промени тази природна истина. – Видя ли нещо, което да си заслужава паниката? Флаб е постигнал успех със съществото, което иска да нарече слон?Или просто си осъзнал, че имаме непоносимост към хамстери?
- Госпожице, не е време за шеги! – Маиев пристъпи крачка към мен, а на врата й за пръв път проблясна колие. - Видението му беше внезапно и дори го събори от горната част на крепостта. Имаме късмет, че главата му е твърда.
Ето ви секунда мълчание, оповестяваща завръщането на разума под косата ми. Нищо от това, което прислужницата ми бе изрекла вещаеше добро. И сякаш сега сериозността на тона й, бе в пъти по-голяма от предишните трагични предизвестия.
Изведнъж Каел пребледня още повече, но пък в качеството си на кралски ясновидец, нямаше как да реагира другояче.
- Слушам. Кратко, точно и ясно. Нужно е да знам всичко. – гласът ми стана рязък и припрян, сякаш не можеше да смогне на темпото на мисълта ми.
- Те.. искат размяна, иначе всички ще станем пленници и те нападат .. Оубион .. и.. те... – имах чувството че сърцето му ще изхрвъкне през челото. Отвратителното чувство за подтисничество и загуба се слоеше около него, упорито провирайки се към мен.
- Да те съсекат боговете! Говори свързано и смислено! – въпреки нелепата форма на тогаващна ругатня, бях наясно колко сме загазили всички. Каел рядко губеше самообладание и разбира се, когато това се случеше, всички разбирахме, че нещата не са никак, ама никак розови. – Хайде де, съвземи се и ни помогни малко! – без да успея да се сдържа, дланта ми се разби върху лицето му, миг след което почиваше на талията ми. – Ъъъх! Извинявай, не исках, всъщност исках, но това няма значение, защото трябва да ...
- Времето ни изтича – обади се Маиев до мен, съобщавайки очевидното – Аз... Отивам да бия камбаната. Нямаме друг избор!
Подобно на сянка, фигурата й се стопи пред премрежените очи на русия елф.
- Да беше останала да ми обясниш! – викнах към мястото където стоеше допреди секунди, ядна зaради факта, че нямах никакви шансове да изкопча нещо от развалината пред себе си. – Каел, говори, за бога!
Присвих очи срещу стреснатото му лице, с надеждата че ще го уплаша достатъчно, та да изплюе и минималното.
- Непознатия народ е откраднал реликвата на принц Артас... А войската му и той самият дори, са разбити при при прохода в планината. Не знаем броя на оцелелите. – с всяка дума театралното му жестикулиране забързваше темпото си. – Единствения шанс да си върнем реликвата е да я разменим за някой от семейството Ви, а предпочитания „артикул” както се изрази вождът им.. сте Вие. Плюс това, Оруел, Честър и Джон се канят да Ви предадат в ръцете им, за да спасят кожата си..
Устата ми застина отворена, а липсата на мозъчна дейност и контрол се потвърди с подгъването на коленете ми.
Първо – реликвата на расата беше изгубена. Второ – най-силната ни воиска беше на пихтия. Трето – Непознатите ме имаха за предмет, който трябва да получат очевдино навсяка цена и четвърто – братята ми планираха да ме зарежат в ръцете на врага.
Въпреки това, задълбочените размисли и самосъжаление пропуснаха да се появят и настанят трайно в главата ми. Може би бях прекалено шокирана и те бяха принудени да поизчакат.
- Говориш глупости – също както аз говорех глупости.
Поех дъх и понечих да се затичам към стълбището, но не помръднах и на милиметър.
- Лиана, повярвайте ми – клетия Каел се тресеше от нерви – Моля...
Някъде в далечината прозвуча надуването на боен рог, плътно следван от дълбокия тътен на рушаща се сграда. Какво, за бога?
- Принцесо, има още нещо, което трябва да знаете – момчето се срина върху коленете си.
Ако не бяха бесните крясъци, идващи от етажа под нас, съпровождани от неописуемото напрежение, самата аз щях да викна срещу му..
- Говори де!
- Принц Артас е мъртъв.

СЪБУДИХ СЕ ВНЕЗАПНО, сякаш ме беше ощипал някой с огнени пръсти.

Spoiler:
Трудно е да сбия в думи цялата ситуация, в която се намирах. В самата й основа стоеше крайно обърканото аз, обградено от множество неща, чието място бе навсякъде другаде, но не и тук, странната гора, непозната на моя милост до този момент. Недоумението бе един от най-главните елементи, бликащо все по-мощно в главата ми...
Седях върху разхвърляни сламени бали, а на не повече от три метра разстояние лежеше разбита каруца. Материалите и запасите, чиято крайна цел предполагам бе била град в околността, бяха образували пътечка, водеща до не много голям, за момента, пожар, разразил се близо, незнайно защо. Погъщайки всичко по пътя си, той бавно пълзеше към мен.
И бях сама, ако не броим четирите осакатени тела, заели неестествени пози къде ли не в радиус от десет метра.

Информацията бе възприемана на бързи обороти, но обработвана не достатъчно екпедиситвно, за да позволи крайна паника и въпроси от рода на „как да се запазя жива?”

Но пък не е и лъжа, че се притесних. В каква степен е отделна тема. Тревогата бе на лице, и как не всъщност?
Надигнах се тромаво, прехапала устни и ако пренебрегнем факта, че се чувствах като желе, напавено с твърде много вода, мога гордо да кажа, че се справих геройски.
Максимално бързо минах покрай разпиленните провизии и подобно на мини торнадо обрах всичко, което можех да използвам. И, ако ще в Ада да горя заради тези си действия, започнах да вършея около мъртвите непознати, крадейки дрехите им, защото очевидно страдах от липса на свои собствени.
И после... После хукнах направо. Напред и все напред.

ЖИВОТЪТ НА СКИТАЛЦИТЕ не е лесен.
Spoiler:
Разбира се, всеки би подкрепил подобно твърдение. Никой не завижда на клетите хора без дом. Сигурно по същият начин по който аз не им завиждах, може би по простата причина, че твърде бързо и твърде неочаквано се превърнах в една от тях.
Чисто и просто казано опреличавах внезапните събития на сън. Неяснотата, която бе обзела по-голямата част от съзнанието ми, мисля, доста допринасяше за идеите ми от това естество. Предполагам ми беше достатъчно лесно да вярвам, че сънувам.
Но реалността беше прекалено дразнеща. В поредната фантазия, като че ли нямаше да имам проблем с информацията, нямаше да искам да знам какво, за бога, правя на място, което не познавам, как съм се озовала някъде, където не искам да бъда. Защо ме боли отвътре и тъжа за нещо, чиято същност не мога да си спомня. Защо всичко е толкова празно, безумно и безмислено...
В секундата, в която си дадох сметка, че фантазиите ми са на светлинни години от фактите, и че всъщност съня не е сън, разбрах и че нищо не е такова каквото го помня.

Някъде, далеч, зад планините, земята потръпна и Кралството загина.

С ВРЕМЕТО СЕ СВИКВА.
Spoiler:
Да се научиш и приспособиш са неща, изключтелно лесни неща, стига да знаеш какво искаш да правиш с живота си.
Времето лекува. С времето се свиква. Нещата се променят, подчиняват се и рано или късно материята се огъва под напора на волята. Би следвало всеки един със стаж на Земята повече от 200 години, да е наясно с купищата подобни стърчащи мисли. Слава Богу, спомних си ги и аз, при това точно на време.
Така или иначе, не съм започнала да разказвам, за да скромнича. Преспокойно мога да заявя, че устоях на всичко, предложено пред погледа ми.
А и лежането в тревата с цел размисъл, само за час, е едно наистина добро постижение, стане ли дума за осмисляне на житейските проблеми.

КОЛИБАТА НЕ БЕШЕ нищо особено.
Spoiler:
Просто съборетина с камара дъски за ненадежден, пропускащ вода покрив. Въпреки недостатъците обаче, оказа се че е достатъчно за укритие и оцеляване. Така де, поне до един определен момент.
Неоползотворяването на времето, преди онзи миг, в който всичко се обърна за пореден път, като че ли не считах за особен грях. Да си клатя краката в продължение на месеци си беше добро решение.

ВРАТАТА СЕ ХЛОПНА ГЛУХО, а секунда след зловещия звук се появиха и непознати притаени гласове.
Spoiler:
- Тук трябва да е – плътния мъжки бас правеше неуспешни опити да шепне.
Да благодарим на Бог за пространството под леглата, предлагащо страхотен престой като скривалище.
На вниманието и взора на моя милост представени бяха единствено стъпалата на новодошлите непознати, крачещи плавно напред-назад из малката стаичка.
- Тихо – заповяда същия глас, в секундата, в която собственика му приклекна и срещна погледа ми. – Я, виж кого си намерих!

ЗАКЛЮЧИХ, ЧЕ МРАЗЯ СТРЕЛИ, НАПОЕНИ С ОТРОВА.
Spoiler:
Също както мразя клетки, обковани с бронз, държащи ме заключена до полата на човешки/и не чак толкова/ генерал
.

Да прекарам повече от два века сред хората, да наблюдавам как живеят, да съществувам по техния начин, по техните правила си е мъчително занимание. Дразнещо е и да знам, че се променям под влиянието им, че губя същността си и се превръщам в това което ме заобикаля.
Но пък всяко зло за добро, нали...
Тъмната страна на монетата е ясна. Остана светлата да бъде разгадана.

To sum up:
*Обичам да бия шамари.
*Смятам че единствените постижения на човечеството са гевреците и сарказма.
* Имам непоносимост към кисело зеле, сладко от сливи и лигави, безхарактерни човеци.
* Гордостта над всичко.

Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_m5mbe0GXBS1r0k2r8o1_500

Liyana
Liyana
Богиня
Богиня

Брой мнения : 16

Писане by Jennifer ♥ on Пон Ное 12, 2012 9:22 am

Одобрена си.

Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_n4vacz8A9L1sfomrmo2_r1_250 Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_n4vacz8A9L1sfomrmo4_r1_250

Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_n4vacz8A9L1sfomrmo6_r1_250 Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_n4vacz8A9L1sfomrmo1_r2_250

...............................................................................................................................................

[/color][/center]
Jennifer ♥
Jennifer ♥
Инфектиран
Инфектиран

Брой мнения : 13437
Рожден Ден : 08.11.0328

Писане by ???? on Съб Ное 17, 2012 9:38 am

Име: Еврибия

Години: 21/N/A

Вид: Второстепенна морска богиня под властта на Посейдон.

Дарба: Хидро и Криокинеза

Характер: По характер Еврибия се различава много от нейните родители, които тя не обича особено. Изключително умна и уравновесена, весела и оптимистична. Общителна е с хората и приема всички други раси като нейни братя и сестри, заради майка й Гея.
В началото, да бъде безсмъртна и е било проблем, заради което сега е леко предпазлива, но с времето е приела бесзсмъртието като дар.
Колеблива е, обича да пее и танцува, както и да ходи на Земята доста често, за да се слива с околните, което я прави щастлива.

История: Еврибия в древногръцката митология е дъщеря на Понт и Гея. Омъжена е за титана Криос и имат трима сина -Астрей, Перс, и Палант.

Лик: Stacy Keibler

????
Гост

Писане by Jennifer ♥ on Съб Ное 17, 2012 10:07 am

Одобрена си.

Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_n4vacz8A9L1sfomrmo2_r1_250 Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_n4vacz8A9L1sfomrmo4_r1_250

Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_n4vacz8A9L1sfomrmo6_r1_250 Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_n4vacz8A9L1sfomrmo1_r2_250

...............................................................................................................................................

[/color][/center]
Jennifer ♥
Jennifer ♥
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Athens∞ on Нед Ное 18, 2012 4:36 pm

Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_mdp77h0kXI1rk9gevo1_500
Phoebe Tonkin. / с Vanessa сме се разбрали. /

Име:
Атина

Години:
20/N/A

Вид:
Богинята на мъдростта и войната

Дарба:
Болката, която изпитва се отразява на този, които `и я причинява.Болката, която изпитва се отразява на този, които `и я причинява.

Характер:
Tри думи.. Само три думи, които перфектно биха ви описали характера на госпожицата. Горделива, арогантна и коравосърдечна. Три думи с толкова многозначително значение.. Сноу е една много странна личност, която рядко бива разбирана от другите. Гордостта й няма граници. Би пренебрегнала всичко и всички, за да запази и последната си капка гордост. Звучи егоистично и всъщност е точно такова. Това е една от хилядите й други лоши черти. Винаги поставя себе си на първо място, не би видяла смисъл да се жертва заради някакво друго същество било то и нейн роднина... Ако я познавате е невъзможно да не сте забелязали арогантния й поглед, който многозначително обхожда лицата ви. Но с това се свиква толкова лесно, като поносима част от непоправимата й същност.. Но възможно ли е изобщо да се свикне с коравосърдечността й ? Та тя би убила някой просто за забавление. Би се забавлявала от мъките на всичко живо и от болката в очите им.

История :
Атина в древногръцката митология е богинята на мъдростта и войната. Дъщеря е на Зевс и Метида, но не Метида родила детето. Зевс се страхувал, че съпругата му може да роди син, който да вземе властта на Олимп и погълнал бременната си жена. Метида обаче родила дъщеря и почнала да кове в стомаха му шлем за нея. Зевс получил силно главоболие и повикал на помощ Хефест, който да разцепи главата му, за да го оттърве от болката. Оттам излиза Атина с целия си блясък и с нов лъскав шлем. Родена от главата на Зевс, тя била най-мъдрата богиня и Гръмовержецът често се съветвал с нея.
Според Херодот, Атина била дъщеря на бог Посейдон от нимфата Тритонида. Тази версия е по-древна от първата, тъй като е свързана с предшественика на Зевс- Посейдон. Името на Атина се среща под формата на А-та-на в микенски текстове от 2000 г. пр.Хр.
Епитетът Палада идва според някои легенди от победата ѝ над гиганта Палант.
Атина е една от главните фигури в древногръцката митология и по своята значимост е равна на Зевс, а в периода на матриахата в митологията, даже го превъзхожда.
Заедно с ролята си на богиня на войната, тя се явява и девица и защитничка на целомъдрието. Нейни символи сред животните са: змията, олицетворяваща мъдростта и совата. В храма на Атина в Атина, се разказва, че на Херодот е имало огромна змия, пазителка на храма. Сова и змия са охранявали в двореца на Минотавъра на о.Крит. Сред артрубутите на Атина е неотменно и щита й, украсен с главата на горгоната Медуза, за която се счита, че има магическо действие и плаши и богове и хора.
Има мит, според който Атина и Посейдон спорили за това кой от тях да бъде покровител на един полис. Накрая решили градът да бъде на този, който му направи най-добър подарък. Посейдон подарил извор, но водата била солена като морската и не ставала за пиене. Атина подарила маслиново дръвче, на което може да се ядат плодовете, да се прави зехтин и да се използва за дървесина. Така Атина спечелила правото да е покровителка на града и в нейна чест хората кръстили града Атина. В древноримската митология Атина се отъждествява с Минерва.
Athens∞
Athens∞
Богиня
Богиня

Брой мнения : 14

Писане by Eric Northman. on Пон Ное 19, 2012 6:37 pm

Име: Хефест

Вид: Бог на огъня, занаятите и оръжията.

История:
Символът на Хефест е наковалня. Той е занаятчия, защото докато другите богове съдят хората, ходят на лов и водят войни, той се труди най-много. Съгласно мита ,Хера родила Хефест от себе си, след като се скарала със Зевс. След като и показали детето, тя се ужасила от хилавото му телце, хванала го за крачето и го хвърлила към земята.Той паднал в океана. Провървяло му, тъй като наблизо била Тетида, дъщерята на морския старец Нерей и нейната приятелка Евринома, дъщеря на Океан. Те го намерили и се грижили за него 9 години. Малкият Хефест не обичал нито музиката, нито танците, които всички други богове знаели до съвършенство. Не го теглело и към войната, тъй като бил куц, от падането си. Харесвало му да майстори разни неща. Бързо се научил от къс безформено злато или сребро да изработва прекрасни бижута и неговите възпитателки скоро били изумени от изяществото на това, което излиза изпод ръцете му. Такава красота те не били виждали нито на небето, нито на земята. Изковал щита на Атина, жезъла на Зевс, колесницата на Хелиос, доспехите на Ахил, изваял Пандора и други. Съответства на римския бог Вулкан.
Eric Northman.
Eric Northman.
Вампир
Вампир

Брой мнения : 5956
Рожден Ден : 02.08.1996

Писане by Jennifer ♥ on Вто Ное 20, 2012 12:53 am

Одобрени сте.

[/color][/center]
Jennifer ♥
Jennifer ♥
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Poseidon. on Сря Ное 21, 2012 6:21 pm

Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_mbhbf8BwcO1ritetko1_r1_500
Alex Pettyfer

*Посейдон е бог на моретата. Втори син е на Кронос и Рея, брат на Зевс, Хера, Деметра, Хестия и Хадес.

*Посейдон още от малък обича белите и дразненето. Израснал е добре както се предполага, че би израснало едно дете на богове. Майка му Рея и баща му Кронос се отнасяли много добре с него както се отнасяли и с братята и сестрите му. От малък Посейдон бил най-красивото дете на Рея и Кронос, но не бил най-силния. Губел във всичко от брат си Зевс. Всички момичета от пръв поглед се влюбвали в Посейдон, защото той ги омайвал с сините си очи и сексапилното тяло. Той е втори след Зевс по могъщество сред боговете. След като надмогват баща си, заедно със Зевс и Хадес, той получава като награда моретата. Негово оръжие е тризъбеца, с който Посейдон може да разклати земята и да разбие всеки предмет.

*Когато Рея го родила, го оставила при извора Арна в Аркадия, за да отрасне заедно с овцете, а на Кронос казала, че е родила жребче и му го дала да го глътне.Възпитан бил на остров Родос от телхините .Посейдон бил принуден да признае върховенството на Зевс, но считайки себе си за равен нему, въстанал срещу Зевс, заедно с Хера и Афродита но претърпял поражение и бил спасен от Тетида.В Троянската война Посейдон заема страната на ахейците. С удар на тризъбеца си Посейдон разбил скала и погубил Еант, сина на Ойлей. След това преследвал Одисей заради това, че ослепил сина му Полифем. Превърнал в скала кораба на феаките. Съпруга на Посейдон е нереидата Амфитрита, внучка на титана Океан. Посейдон се влюбва в прекрасния Пелопс и го взема на Олимп, където го прави свой любовник, дори преди Зевс да направи същото с Ганимед. Като благодарност към Пелопс за неговата любов, Посейдон му подарява крилата колесница, за да я използва в битката срещу Еномей за ръката на Хиподамея.Посейдон веднъж преследвал и Деметра. Тя отхвърлила ухажванията му и се превърнала в кобила, за да се смеси с табун коне и да не бъде открита. Посейдон обаче разбрал измамата и се превърнал в жребец и я обладал. В резултат на това, се родил вълшебния Арейон, който може да говори с човешки глас.Богът имал връзка и с Алопа, негова правнучка по линия на Керкион. Керкион погребал жива дъщеря си, но Посейдон я превърнал в потока Алопа, близо до Елевзин.Посейдон спасил правнучката си Амимона от развратен сатир и от нея станал баща на Навплий.Смъртна жена на име Тиро била омъжена за Кретей (от когото имала син Езон) но обичала Енипей, речен бог. Ухажвала го, но той я отблъсквал. Един ден, Посейдон, изпълнен със страст към Тиро, се престорил на Енипей и от техния съюз се родили близнаците Пелий и Нелей.С Медуза, Посейдон имал сексуален контакт на поса в храм на Атина. Медуза била превърната в чудовище. Когато по-късно била обезглавена от Персей, от отрязания ѝ врат излезли Хризаор и Пегас.След изнасилването на Кенида, Посейдон изпълнил желанието ѝ и я превърнал в мъж - Кеней.

*Сега Посейдон сякаш е различен, защото се опитва да забрави извършеното от него зло и да поправи всичко като се опитва да започне начисто като е приел човешки образ тук на земята в Мистик Фолс.

ПС: Ако може да ми смените името на Poseidon. /С точката./
Poseidon.
Poseidon.

Брой мнения : 1

Писане by Jennifer ♥ on Чет Ное 22, 2012 10:48 am

Лика, който си написал е зает.

[/color][/center]
Jennifer ♥
Jennifer ♥
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Lafayette DiMaggio on Нед Дек 02, 2012 12:55 pm

1.Име:Лафаиет ди Маджио

2.Години:повече от 2500 години

3.Раса:Пуло божество

4.Дарба:Контрол над елементите

5.Външен вид:Висок 172 сантиметра,с къдрава черна коса не е късо постригъна виждат се къдриците му,понякога и слага гел. Очите му са синьо зелени. Носи очила по някога просто за красота и защото са D&G. Облича се стилно и модерно и да може да се каже,че е прекалено капризен към външния си вид. Въпреки това изглежда сладък,дори секси. Чаровник си е няма спор.

6.Характер:Чувствителен,сензитивен,романтичен... Това са едни от главните,умен ли е да... Умен когато мислите му не реят някъде във въздуха. Голям мечтател,добър приятел. Смел е когато събере смелост но е прекалено затворен не обича да споделя неща за себе си но пък е добра компания и много добър приятел.

7.История:Митът разказва за Ганимед, който бил най-красивият младеж между смъртните – син на троянския цар Трос и нимфата Калироя. Заради своята необикновена красота, докато пасял стадата на баща си по склоновете на Ида, бил похитен от Зевс, приел образа на орел, който го отвел на Олимп.
Там младежа поел задълженията на виночерпец на боговете, и станал любим на Зевс, като бил надарен от него с вечна младост и безсмъртие.
За Ганимед Зевс подарил на баща му великолепни безсмъртни коне.
Ганимед е поставен на небето във вид на съзвездието "Водолей".
Сцената с отвличането на Ганимед от бога Зевс приел образа на орел е типична за античното изкуство както в елинистичните държави, а също може да се срещне и в персийското изкуство. След ренесанса, когато има едно завръщане към античността, сцената с отвличането на Ганимед е често срещан сюжет в изобразителното изкуство. Ганимед е представян обикновено сграбчен в ноктите на орела, понякога му поднася чаша да отпие, която символизира "чашата на насладата".

8.Лика,който ползвам е: darren criss
Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_me3o25RzzR1qhy8yuo6_r1_250
Lafayette DiMaggio
Lafayette DiMaggio
Вещица.
Вещица.

Брой мнения : 28
Рожден Ден : 08.03.1990

Писане by Jennifer ♥ on Нед Дек 02, 2012 3:18 pm

За да си в тази група трябва да си главен бог. ;3

[/color][/center]
Jennifer ♥
Jennifer ♥
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Lafayette DiMaggio on Нед Дек 02, 2012 4:46 pm

Ми по принцип съм полубожество,което ги има описани в първия пост имам предвид не е писан ама участва в минологията. Не споря,кажи ми къде да си преместя героя и с удоволствие,ще отида някъде другаде?
Lafayette DiMaggio
Lafayette DiMaggio
Вещица.
Вещица.

Писане by Jennifer ♥ on Нед Дек 02, 2012 4:48 pm

Където решиш. Можеш да си която искаш друга раса и пак да имаш полубог в тялото.
"Полубоговете. - В тази групичка ще се заемат място всички останали. За тях няма да е нужно да си правите нов профил, те просто ще бъдат в тялото на вашия герой. Ако се чудите какво ще стане с вашите, спокойно те няма да изчезна, а просто ще делят тяло си с полубоговете. И за тях ще бъде дадено най-важното и другото сами трябва да си го измислите. Тоест вашите герой ще бъдат приемници."

[/color][/center]
Jennifer ♥
Jennifer ♥
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Lafayette DiMaggio on Нед Дек 02, 2012 4:50 pm

Мерси! Ужасно ме обърка,ще го измисля някак.
Lafayette DiMaggio
Lafayette DiMaggio
Вещица.
Вещица.

Писане by Aphrodite♥ on Съб Апр 20, 2013 3:35 pm

Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_lyud9516GJ1qj9wpno1_5001
Афродита/Lana Del Rey
Характер/История:Според легендата красавицата е дъщеря на самият Зевс и Дионис. Тя е представена и като богиня на плодородието, пролетта и живота. Винаги е обкръжена от рози, анемонии, нарциси и лилии. От името на остров Кипър често била наричана Киприда.
Тя е почитана като даряваща изобилие, богиня на горите, спътница и добра помощница на плаващите по моретата. На нейната любовна власт се подчиняват и богове и хора, а неподвластни са и само Атина, Артемида и Хестия. Афродита се явява със свита от диви зверове - лъвове, вълци, мечки. Постепенно архаичната богиня с нейната стихийна сексуалност се превъща в кокетната и игрива Афродита, заела своето място сред боговете на Олимп. Това вече е класическата Афродита-дъщерята на Зевс и Диона.
В много от митовете Афродита е показана като суетна, раздразнителна и обидчива. Въпреки това, тя е една от малцината богове, които са женени, макар че често изневерява на мъжа си. Зевс се е опасявал, че нейната безмерна красота може да породи свади между боговете и я омъжва за Хефест - мрачния бог ковач -най- изкусния майстор и най-грозния сред боговете.
Сприхавостта и надменността на богинята в крайна сметка не се понравили на Зевс. След като Афродита спряла да приема дарове от простосмъртните, защото не били достойни за нея и величественната й красота, той решил, че трябва да я накаже. Изпратил я на земята като напълно отнел силите й, освен безсмъртността. Трябвало да се скита из земите на същите смъртни, които отхвърлила за три хиляди години преди отново да стане богинята, която някога била. Още първите няколко години красавицата се променила. Завзела я меланхолия, тъга и печал. Нищо не можело да я накара да се усмихне, а животът й бил завладян от срам. Съжалявала изключително много за стореното и много се молела на Зевс да я върне в Олимп, но в крайна сметка не получила желаното.
Външен вид: Красотата на Афродита е митична, това е факт. Но в какво се крие чарът й, тук вече може да се поспори. Дали е медената коса, спускаща се на спокойни вълни по раменете й или може би изваяната фигура? А може би е деликатното лице като на порцеланова кукла, изваяно от най-талантливият майстор- римският нос, пухкавите червени устни, перфектните високи скули, за които може да мечтае всяка жена ? Ами очите? Да може би са те, тези магнетизиращи очи, с цвят на бурен океан, сменящи цвета си до черни когато се ядоса, бадемови очи, които хипнотизират всеки. Няма значение кои от тези черти са главните виновници за неземтата й красота, Афродита остава в съзнанието на всеки- бог или смъртен.

Сегашната афродита не е влизала от ноември соууу...и ако може да ми смените ника на Aphrodite♥ ще ви обичам вечно
Aphrodite♥
Aphrodite♥
Богиня
Богиня

Писане by Alex Dupre on Нед Апр 21, 2013 5:00 am

Одобрена си :3
Alex Dupre
Alex Dupre
Хибрид: Вампир & Върколак

Брой мнения : 3506

Писане by Alexander Flemming on Пет Май 31, 2013 1:43 pm

Понеже човекът който е взел Арес не е влизал от почти четири месеца, бих искал да го взема.
Ако може да ми смените името на Арес.

Лик:
Matt Bomer
Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_mkx69bFq2y1s96dw5o1_500

Име:
Арес

Години:
За пред повечето хора е 23 годишен, какъвто и изглежда / N/A

Раса:
Бог на войната.

Дарба:
Копира чуждите дарби.

Външен вид:
Всеки човек е чаровен по свой си начин.В случая на Арес, небесно сините му очи, в съчетание със тъмната му коса го правят неустоим за противоположния пол.Но не това е причината, поради която е така да се каже "магнит за жени".Перфектното му мъжко тяло не остава незабелязано.Оформените му мускули , които са видими дори през дрехите го правят особено сексапилен.С една дума е типичното момче "плейбой".Доста хора подценяват умствените му способности, водейки се по външния му вид, но все пак трябва да се отбележи, че той не е само торба мускули и красива усмивка.Рядко изразява някаква емоция и почти винаги е с безизразно изражение на лицето, което го прави леко загадъчен...

Характер:
Когато става дума за него, става дума само и единствено за него. Хората които са около Арес трябва да свикват с това, че той е нетърпим егоист, иска винаги да става неговото и в крайна сметка го получава. Не обича да го критикуват, никак даже. Отвръща остро на всякакъв вид критика, била тя за външния му вид или за характера му. Харесва се такъв, какъвто е. За приятели приема само тези хора, които му угаждат и просто не понася някой друг да „ води парада “. Когато изпадне в конфузна ситуация никога не показва страха или срама си. Винаги, почти винаги, ги крие под ехидната и иронична усмивка която често избива на лицето му. През живота си не се е страхувал от нещо и не мисли, че някой е по-силен от него. Мрази да му се противопоставят. Винаги е прав - И няма никаква сила на този свят, която да го убеди в обратното. Обича хората да го обсъждат, но ако чуе, че някой говори лошотии зад гърба му, значи въпросният човек здравата е загазил. Не се колебае да убива или да влияе на всякакви същества, бескруполен в убийствата, стреми се всички трупове след него да пазят частица от душата му. Не знам дали ще прозвучи странно, но убиването му е нещо като хоби и е успял да изгради дори свой „ стил “, почерк, или както искате го наречете. Манипулира хората около себе си, но въпреки всичко...в него има малка частица човечност, която просто иска верни приятели... Непоправим егоист.

История:
Първоначално се приема, че Хера зачева Арес без участието на Зевс, от докосване на вълшебно цвете, дадено ѝ от нимфата Хлорида.
Неговата необузданост се проявява и в децата му, които имат жесток характер - Мелеагър, Аскалаф и Иалмен, Флегий, Еномай, Диомед, амазонките. С изключение на богинята на любовта Афродита, той е мразен от Олимпийските богове, включително и от майка си и баща си. В олимпийската митология Арес вече си приема като син на Зевс и Хера. Самият Зевс толкова ненавижда Арес, че казва, че ако не е негови син, би го заточил в Тартар.Арес бил любим на богинята Афродита. Тяхната любов и нарушаването на клетвата за съпружеска вярност от страна на Афродита, често се споменава в античната митология.
Деца от техния съюз са близнаците Ерос и Антерос, Деймос , Фобос и Хармония , която по късно ражда от баща си -амазонките — жените-войни. Арес влиза в битките тежко снаряжен, карайки колесница, управлявана от неговите синове Фобос и Деймос (Страх и Ужас).В битката за Пилос е ранен от Херакъл . Освен това Херакъл го ранил, когато убил сина му Кикън .Арес участвал Троянската война на страната на троянците и бил победен от Атина. Атрибутите с които е изобразяван са горяща факла и копие. Неговата птица е лешоядът, животното -кучето.

Alexander Flemming

Писане by Charlotte Petrova. on Съб Юни 01, 2013 9:10 am

Име: Персефона

Вид: Богиня на плодородието и живота.

История: Персефона (на гръцки: Περσεφόνη, Περσόφαττα, Persephone) в древногръцката митология е единствената дъщеря на Деметра, богинята на плодородието и нейния брат Зевс. Тя е царицата на подземното царство, съпругата на Хадес. Наричана е и Коре.

Баща ѝ Зевс се влюбва в нея и във формата на змия влиза в нея. Тя ражда Загрей, който трябвало да стане последник на Зевс.

Персефона била стройна и много красива девойка и в нея били влюбени и богове и смъртни. Нейната ръка искали и Аполон и Посейдон, но майка ѝ смятала, че тя е още твърде млада за тези ухажвания и за да отърве дъщеря си от почитатели, я изпратила в Сицилия. Там Персефона се чувствала чудесно. По цял ден събирала цветя и се разхождала със своите приятелки. За нещастие, един ден я видял богът на подземното царство Хадес. Той помолил Гея да залиса Персефона и тя ѝ показала теменужка - чудно цвете, което никой дотогава не бил виждал. Щом се затичала да го откъсне, земята се разтворила, Хадес се появил на колесницата си, отвлякъл Персефона и изчезнал обратно. Когато майка ѝ, Деметра, разбрала какво се е случило тръгнала да я търси, но никъде нямало и следа от дъщеря ѝ. Питала всеки срещнат дали не я е виждал някъде и на десетия ден Хелиос - богът на слънцето - ѝ казал, че Персефона е в подземното царство. Деметра се отчаяла. Всичко за нея загубило смисъл - нищо не ѝ се правело, никого не искала да вижда. Животът на земята започнал да замира - растенията изсъхвали, животните умирали. Боговете се притеснили. Зевс изпратил при нея богинята Ирида да я убеди да се върне на Олимп, но Деметра отказала да го направи, докато Хадес не върнел дъщеря ѝ. Зевс решил да предприеме нещо, защото в противен случай, всичко на земята щяло да загине. Помолил брат си Хадес да върне Персефона на майка ѝ. Хадес се съгласил, но преди тя да тръгне ѝ дал няколко зрънца от нар – символ на брака. Персефона изяла зърната и никога вече не можела да забрави или изостави Хадес. Върнала се на Олимп. Щом я видяла Деметра, засияла - раззеленили се дърветата, разцъфнали цветята. Зевс наредил Персефона да бъде две трети от годината при майка си и една трета с Хадес. Всяка година щом дойде време Персефона да се върне при Хадес, Деметра отново потъва в скръб. Птиците спират да пеят, листата на дърветата окапват и изсъхват цветята - идва есента.
Charlotte Petrova.
Charlotte Petrova.
Древен Вампир.
Древен Вампир.

Брой мнения : 3277

Писане by Alex Dupre on Нед Юни 02, 2013 9:01 am

Арес е нещо като запазен. ;д (момичето си е редовно с другите си герои)
Шарлот, готова си. :3
Alex Dupre
Alex Dupre

Писане by .brainstorm. on Нед Сеп 15, 2013 4:57 am

giuliano bernardi

god age: 2900; ability: time travelling; fc: tom riley

Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_mnwectrdh01rdseqco1_500

I am a son of Earth and Starry heaven.
I am thisty, please give me something to drink from the fountain of memory.

Ум дързък като влюбена жена  и остър като връха на смъртоносната шпага на врага.
Някой ме заклеймяват като лунатик, други хвалебствено ме обявяват за гений. Няма лимит моята ексцентричност, уви.
Някои, казват, са родени под щастлива звезда. Други пък с мисия. Аз съм просто божествена грешка от някакъв вид. Наричайте ме копеле. Нямам фамилно име, нито родна стряха. Лика на онази, която ме е родила е просто размазано петно върху ириса ми. Но имам себе си и таланта си, за да ме води и една щурва глава без преценка за опасностите, които може да крие безумната смелост.  

Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_mnokqbRgnz1qc4070o7_250 Създаване на Богове. - Page 4 Tumblr_mnokqbRgnz1qc4070o4_250
There is no today, no tomorrow, nor yesterday. Time is a river.

Беше бяло утро някъде в Сибир.
Хоризонт нямаше, само една прозрачна, чиста пустош и звука на премръзналите шийки на окъснелите, за полет, птички. Вятърът свистеше в клоните като сигнал на арбитър, разделящ нощта от деня, слети в любовна прегръдка.
Вече седемнадесет дни клепачите му тежаха като оловни листове. Миглите премрежваха взора му за миг, затрептяваха в амблитудата на ръката му, мачкаща белия лист, оставяйки себе си черни овали.
Сепваше се и пак продължаваше и така отново, и отново, и отново, докато кракът му докоснеше ръбът на безкрайността.
Огънят в камината пръщеше, водата бълбукаше, завирайки. Все излишни шумове, които остъргваха остатъците от уморената му муза от мозъчните гънки.
Чу пръхтенето на кон, нечии скиптящи стъпки в твърдия сняг, сетне тежкия юмрук върху вратата.
Лице подпухнало от студа с посинели бузи и червен нос го посрещна от другата страна. Носеше пагони и офицерска шапка.
“Джулияно Бернарди?” - изцеди от замръзналите си гласни струни непознатия ординарец с твърд акцент, чието “р” би подразнило дори най-непретенциозния слух.

Дни пропиляни в тропот на конски копита и сменяне на пейзажи. Следваше  галопиращия войник, който се бе оказал доста неприятна компания със своя завързан език и липса на женалание за човешка комуникация. Единственото, което бе чул последните три денонищия бе сумтене, плеада от цветущи нарицателни отправени към коня му и звука, който издаваше когато си бъркаше в ухото.
Още четири безмерно тягостни залеза щеше да преижвее докато достигнат Милано, където, предполагаше се, бе роден артистът. Целта на пътуването му дори не бе изяснена, но какво по-убедително нещо от кралска заповед и остро оръжие насочено към гръдта ти.
Предполагаше, всичко това касаеше онези гласове в главата му, които имаха странни приумици да създават, да чертаят, да измислят. Бяха много, говореха в купом, но за разлика от всяка друга тълпа, бяха необичайно умни и прецизни.

Милано го посрещна подобаващо.
Плисна дъжд. Намокри платната му, тефтера му, перодръжаката бе подгизнала, а въглените – разтворени в локвата дъждовна вода в чантата му.
Късметлия си беше копелето...

Nightmares are just scenes from another life.

Глътка вино щеше да успокои любовното и бойното му поражение.
Варшавските типове не случайно имаха славата на несломими противници. Този, който бе изпъчил рунтави гърди и бе размахал срещу него протеиновите си бицепси, не изглеждаше особено интелигентен, но знаеше как да удря в корема.
Повали го с усмивка и за малко да го лиши от неговия най-важен изструмент – левицата му, която щеше да стане жертва на чуждата кубинка.
Джулиано напусна бара със скъсано яке и смъртоносно кървящо самочувствие. Успя да се дотътри до следващия локал, въпреки пулсиращата болка в коляното.
И всичко това заради една фуста...

Случваше му се твърде често.
Може би беше тумор. Или просто пиянство. А защо не и епилептичен пристъп.
Да се събудиш часове, дни или векове по-късно в чуждо легло на другия край на света може би  би звучало доста примамливо ако бе идея за филм на Спилбърг, но какво озовете в него и това е вашата собствена реалност?
Дори не знаеше къде се бе озовал този път, единственото, което разпознаваше бе празна автобусна спирка, на чиято пейка бе спакл, неговия верен спътник – кожената му торба и няколко подрънкващи монети в джоба му.
Непознат пияница похъкваше сладко, подпрян на рамото му.
Що за божествена комедия бе живота му?!
.brainstorm.
.brainstorm.

Брой мнения : 2

http://young-and-brutal.bulgarianforum.net/

Писане by Alex Dupre on Нед Сеп 15, 2013 5:33 am

Можеш да създадеш само главен бог (на първата страница е обяснено). ;д
Alex Dupre
Alex Dupre

Писане by .brainstorm. on Нед Сеп 15, 2013 5:36 am

Оукей, тогава ще може ли героят ми да бъде одобрен като хибрид м/у вампир и вещер?
.brainstorm.
.brainstorm.

Брой мнения : 2

http://young-and-brutal.bulgarianforum.net/

Писане by Jennifer ♥ on Нед Сеп 15, 2013 6:37 am

Да, но ще трябва да добавиш 2-3 реда с това как си станал хибрид. Smile

[/color][/center]
Jennifer ♥
Jennifer ♥
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Зевс. on Съб Юни 28, 2014 6:00 am

Създаване на Богове. - Page 4 10435912_298944963605437_2734156698428952831_n
Colton Hayens (Разбрали сме се с човека ,който ползва лика и аз да го ползвам )

Име на героя : Зевс

Възраст : ∞

Раса :  Бог на небето и гръмотевиците,  властващ над всички други богове.

Дарба : Може всичко.

Характер :Може би разглезен? Да, до голяма степен  наистина беше такъв.. Страховит, безкомпромисен, егоцентричен, лукав, коравосърдечен, безмилостен, непоколебим.. само кратка част от списъка с неговите качества. Малко са приятелите му, защото той не се доверява почти на никого. Обича друг да му върши мръсната работа; обожава да се наслаждава на чужди страдания.
В много от записките през вековете е описван като "безчувствен" и изключително "жесток" към хората. И все пак моментите ,в които се е застъпвал за хората не са никак малко.Така че, въпреки присъщата му като за Бог надменност ,добротата и човечността успяват да пробият обвивката му и да изпъкнат на повърхността.Той е ценител на красивото по свой собствен начин. Представата му за любов не е розова, лесна и щастлива... Може би малко садистична, мрачна и страстна, но определено може да обича.. Ако го пожелае.

Външен вид :През годините, вековете и съответно различната мода е изглеждал по много различни начини. Единственото, което не се променяло са сиво-сините му очи и тъмно русата му коса, която понякога е хаотични разрошена ,което всъщност му придава допълнителен чар.Не че му е нужен още ,тъй като с това ,което разполага ,само поглед е достатъчен за да накара повечето жени да копнеят за обятията му.Здравата мускулатура на тялото му е още едно от нещата ,които го правят толкова желан.
В сегашно време той се облича както си пожелае.Не може да се каже ,че има определен стил.Както го виждаме с дънки и тениска, на другия ден може да се появи в смокинг.Предпочита удобните дрехи, мрази да носи излишни аксесоари.

История :Зевс бил син на Кронос и Рея. Като малък, за да го предпази да не бъде изяден от баща си, както се е било случило с петимата му по-големи братя и сестри, майка му го дала на планински нимфи да го отглеждат на остров Крит. Зевс бил нахранен и отгледан от козата Амалтея. Щом пораснал, той отишъл да работи като виночерпец при баща си и един път му дал питие от нектар, смесено с билки, предизвикващи повръщане. Това накарало Кронос да повърне вече изцяло порасналите братя и сестри на Зевс. Последвала война между Титаните, предвождани от Кронос, и Олимпийците - предвождани от Зевс. Ала Олимпийците били осигурени с непобедимо оръжие от Циклопите и битката завършила с победа за боговете. След войната Зевс спечелил владение над небето, Хадес на подземното царство, а Посейдон на морето. Земята била постановена като общо владение за забавление и радост на всички. Баща на Атина, Арес, Хермес, Хефест,  и други богове.
Зевс.
Зевс.
Бог.
Бог.

Брой мнения : 479

Писане by Jennifer ♥ on Съб Юни 28, 2014 7:28 am

Одобрен си! Smile

[/color][/center]
Jennifer ♥
Jennifer ♥
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите