The Vampire Diaries RPG Forum
Добре дошъл в най-добрия РПГ форум посветен на сериала "Дневниците на вампира". Любов, мистерии, убийства и кръв - потопи се в един истински вълшебен свят, изпълнен с опасности. Очакваме те.
welcome!
Форумът е направен по основните идеи от сериала Дневниците на вампира. Главните герои са взаимствани от него, но историите им могат да бъдат променяни по всякакъв начин. Действието се развива в малкото градче Мистик Фолс. Сайтът е създаден за забавление и усъвършенстване на творческите способности. Всички тук сме много приветливи и ви приканваме да се присъедините към нашето голямо свръхестествено семейство.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
Гласувайте за нас
BGtop
Гласувай за мен в BGTop100.com
Гласувайте за моя сайт в БГ чарт
Брояч
free counters
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 15 потребители: 3 Регистрирани, 0 Скрити и 12 Гости :: 1 Bot

anon, Jennifer ♥, Елизабет Джак Дарк

Най-много потребители онлайн: 127, на Вто Дек 11, 2012 4:22 pm

draw me like one of your french girls - 2d. ago

Go down

draw me like one of your french girls - 2d. ago

Писане by Анастасия Соколова on Нед Май 03, 2015 9:34 am

„Нека първата ви рисунка бъде по ваш избор.”
Страхотно. Изключително много обичаше реплики като „кажи нещо”, „покажи нещо”, „направи нещо”, а вече и „нарисувай нещо”. Просто нещо. Това вместо да я улесни, я затрудняваше двойно повече. От къде да знае какво „нещо” щеше да се хареса а хората. Изобщо надали някоя нейна рисунка би се харесала на някого, но все пак..
Хвърли бърз поглед наоколо.
Преподавателката, ако изобщо можеше да наречем така женицата, даваща безполезни указания, вече зяпаше творчеството на друго момиче. Няколко други от началния курс все още се взираха в платната си и нанасяха първите цветни петна по тях. По-напредналите вече имаха по нещо нарисувано – я дърво, я пътечка, я цветенце. Все тривиални неща. Не я впечатлиха особено, така че отново извърна поглед от тях.
Чувстваше се направо трагично. Липсата на идеи я отчайваше и с всяка изминала минута чернокосата се убеждаваше, че е попаднала на грешното място. Защо ли бе послушала онзи свой далечен братовчед, пропаднал алкохолик, дъ6рвен философ и многознайко с неговите уж загрижени и благи думички.
„О, скъпа моя Настя, твърде нервна си. Време ти е да разпуснеш. Пей, свири, пиши, рисувай.. Откъсни се за момент от ежедневната работа.”
Интонацията му, сякаш взета от перфектно изрепетиран и заучен рецитал, оказваше учудващо голямо внимание върху хората. Накара я наистина да се замисли над идеята и, чудно защо ли, именно частта с рисуването да я привлече най-много. А знаеше, че не струва в това.
И ето, вече почти двадесет минути Анастасия „релаксираше”. Умът й се тормозеше изключително много в опит да сътвори потенциална картина. До толкова, че в момента предпочиташе работата си пред това психическо мъчение.
Потопи четката в избран на случаен принцип цвят - черно. От всички нюанси пред нея именно черното привлече вниманието й. Харесваше й. Отиваше й. Подхождаше на абсолютно всичко, свързано с нея. Или май е леко прекалено „очернянето” на личността й..
Тъмната линия на фона на бялото платно очертаваше силует на гарван. Поне за Настя бе гарван. Иначе приличаше на изключително изстрадала птичка.
Анастасия Соколова
Анастасия Соколова
Човек.
Човек.

Брой мнения : 49

Върнете се в началото Go down

Re: draw me like one of your french girls - 2d. ago

Писане by Kelsea. on Пон Май 04, 2015 12:21 am

Беше минало доста време откакто бях имала време за рисуване. Прекалено много. И не помнех последната си рисунка с хубаво. Бешв я тежък период... Около годишнината от смъртта на родителите ми . И вуйчо беше хванал вампир за мен. Един от първите ми....
Прогоних спомените. 
Един урок. След работа. Можеше да повлия добре на стреса.
Поне бях успяла да си върна пръчката. Някакъв магьосник. Имаше такива, които искаха да рабоят с управлението. Беше хубаво. Не че му бях казала какво е и защо ми е. Важното беше че е в мен.
"Рисувайте нещо"... Любимо изречение на курсисти, на които не им се занимава да измислят тема и после да гледат вднакви сакати рисунки. 
Преди да усвтя бях натопила четката в боите и минавах с четка по празното платно. Дъга след дъга. Огън. Да, това беше в ума ми. Пожар. Поглъщащ...
Мина време и в периферното ми зрение нещо помръдна. Погледнах. Момиче. Досега беше стояла неподвижна и сега на сега на платното й светеше черна дъга. Приличаше на птица направена като тройка. 
-Пробвай да нанесеш нещо с молив първо - казах й тихо. -Ако не си изградила идеята е по лесно да я промениш после. - усмихнах се а ръката ми продължаваше да изписва светлиниге на огъня. По-тъмен, по-светъл, бяло, жълто, оранжево, червено. И в средата тъмна сянка от която бликаше ссичко това...
Kelsea.
Kelsea.
mod
mod

Брой мнения : 979
Рожден Ден : 10.06.1991

Писане by Анастасия Соколова on Пет Май 15, 2015 10:44 am

Нечий глас наруши тишината.
Добре де, образно казано. Всъщност, Настя едва дочу тихичкото, шепнещо гласче на момичето до себе си.
"Тази пък какво иска" помисли си веднага, тъй като не обичаше да я прекъсват, да пречат на собствената й мисъл или като цяло да й нарушават личното пространство. Все пак се обърна към непознатата и се заслуша в предложението й. Имаше някаква логика. Имаше даже доооста голяма логика, за която невежата художничка-аматьор не се бе досетила. Почувства се неудобно, почти глупаво и само кимна с глава в отговор на дадения съвет.
Забеляза сивия молив, едва ли не губещ се сред купчинката от четки с различна дебелина и тубички от темперни бои. Взе го и зарисува с него по платното, опитвайки се да превърне драснатата с боя черна линия в нещо по-прилично изглеждащо. На няколко пъти изтри с поти напълно протърканата гума на върха на молива, но в крайна сметка завърши скицата на бъдещия си шедьовър.
Погледна го отдалече и що да види - изстрадалата птичка все повече заприличваше на нещо с малко по-приличен вид.
- Благодаря за съвета. - обърна се към момичето, което й е дало великата идея да използва първо молив.
- Май се получи малко по-добре.

/ПП: извинявай за голямото забавяне -.-/
Анастасия Соколова
Анастасия Соколова
Човек.
Човек.

Брой мнения : 49

Писане by Sponsored content

Sponsored content