The Vampire Diaries RPG Forum
Добре дошъл в най-добрия РПГ форум посветен на сериала "Дневниците на вампира". Любов, мистерии, убийства и кръв - потопи се в един истински вълшебен свят, изпълнен с опасности. Очакваме те.
welcome!
Форумът е направен по основните идеи от сериала Дневниците на вампира. Главните герои са взаимствани от него, но историите им могат да бъдат променяни по всякакъв начин. Действието се развива в малкото градче Мистик Фолс. Сайтът е създаден за забавление и усъвършенстване на творческите способности. Всички тук сме много приветливи и ви приканваме да се присъедините към нашето голямо свръхестествено семейство.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Дванадесет години по-рано
Съб Яну 12, 2019 2:46 pm by Elizabeth

» Да броим до 4000.
Съб Яну 12, 2019 2:03 am by Кардам

» Нашият любим спам!
Сря Яну 09, 2019 6:32 pm by Cher Night

» Потребители Vs. Администратори/Модератори
Сря Яну 09, 2019 2:08 pm by Кардам

» Търся си гадже/fwb
Вто Яну 08, 2019 5:25 pm by Elizabeth

» Другарче за РП!
Вто Яну 01, 2019 9:00 am by Elizabeth

» Ударете с ръка по клавиатурата!
Пон Дек 31, 2018 12:46 pm by Дастан ибн Фадлан

» Буквички
Сря Дек 12, 2018 1:39 pm by Дастан ибн Фадлан

» Познай цвета на блузата на следващия!
Нед Дек 02, 2018 1:18 pm by Кардам

Гласувайте за нас
BGtop
Гласувай за мен в BGTop100.com
Гласувайте за моя сайт в БГ чарт
Брояч
free counters
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 8 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 127, на Вто Дек 11, 2012 4:22 pm

Witchcraft is not for everyone

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Witchcraft is not for everyone

Писане by Moira O`Hara on Вто Юли 15, 2014 1:50 pm

First topic message reminder :

Беше някак успокояващо, че все още имаше обикновени и сравнително нормални хора, които вярваха в магията. Разбира се, бе хубаво, че не вярваха чак до онази маниакална степен, в която горяха потенциални вещици на клада, а просто като искрицата надежда, която поддържаше магьосничеството живо, както и бизнеса на Мойра и колегите й - онези истинските. Едно обаче бе да вярваш в нещо, съвсем друго бе да си мислиш, че можеш да го практикуваш. Вещерството не бе за всеки. Най-малкото пък бе за онези местни колежанчета, които бяха основали нещо като секта, посветена на магиите и ритуалите. Бяха твърде наивни да си мислят, че ще постигнат успех. Лекия хладен полъх, едва забележимото движение на пламъчето върху свещта.. Внушаваха си, че във всичко това има нещо скрито, някакъв знак. Рисуваха пентаграми, опитваха се да четат на латински, дори чести пъти порязваха дланите си, опитвайки се да изпълнят ритуали с кръвта си. Бе едновременно отчайващо, но и някак сладко наивно. Мойра обичаше да посещава някои от тайните им сбирки. Не разкриваше нищо за себе си, понякога едва прикриваше смеха си, породен от глупостта на действията им, и предимно се представяше за любителка, която иска да научи повече. Самата тя лесно минаваше за колежанка с младоликото си изражение, но бе по-лесно просто да каже, че е на домашно обучение или скоро е завършила. Не даваше обяснения за себе си. Просто стоеше и наблюдаваше другите.
Сбирките се осъществяваха на най-разнообразни места - запустели сгради, мазета, в гробището дори. Децата очевидно нямаха страх и притежаваха доста голямо въображение. Често оставаха разочаровани от неуспеха си, но се надяваха за следващ сполучлив опит. Понякога дори на самата О`Хара й дожаляваше, виждайки разочарованието по лицата им, домиляваше й, че изобщо някой се интересува от нейното изкуство и пробуждаше интереса им още повече с някой прикрит дребен трик. Оставаше обаче напълно незабелязана като извършител.
Луната изгря за нощното небе и озари водната повърхност. Плажа бе празен от редовните дневни посетители. Само няколко силуета тихичко се присламчваха в тъмнината, търсейки удобно местенце. После към тях се присъединиха още няколко. Шушукаха си, намисляха нещо и щом бяха уверени, че няма да дойдат натрапници - пазачи, полиция или някой обикновен минувач, се събраха на едно място. След минути именно там гореше прилежно запален лагерен огън, а около десетина колежанчета вече бяха се събрали и насядали около него. Предполагам разбирате, че не бе някое обикновено парти, а едно от онези уж тайни събрания. Мойра също седеше до огъня, малко по-настрани от останалите, но все пак достатъчно близо за да чува повечето разговори. Бе намерила удобно местенце на един изхвърлен от водата дънер, вече изсъхнал под днешните силни слънчеви лъжи, а крачетата си бе заровила във все още топлия пясък.

Последната промяна е направена от Moira O`Hara на Вто Юли 15, 2014 2:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Брой мнения : 280

Върнете се в началото Go down

Re: Witchcraft is not for everyone

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Пет Авг 01, 2014 1:36 am

Разперих ръце и посочих назад към няколкото овъглени тела на демони зад нас.
- Ако не ги плашим, гледай какви ги вършат. Да не искаш тук да се напълни с демони, изроди, чудовища, мутанти и всякаква сган с идиотски вид и държание. Не ме разбирай погрешно - аз самия съм много навит да има повече магьосници, но това не е начинът. Не и ако ги оставяме да си връткат магии както им дойде.
Поклатих глава и въздъхнах. Положението се спичаше адски бързо и адски много.
- Защо вместо да ги плашим... - подхванах бавно, - Не ги привлечем на наша страна. Няколко чирака, с които да си направим нещо като гилдия. Не точно и гилдия. Не знам как да го нарека. Ако си съберем няколко ученици.. и след това да ги накараме и те да си имат ученици...
Това малко звучеше като обяснението за птичките и пчеличките. Но продължих да развивам теория по основния си маршрут.
- Идеята ми е, че ако ги култивираме, ще бъдат умни магьосници, а не призоваващи демони идиоти, които ще влизат първи в устите на призованите от тях същества. Не само, че ще ги спасим, но и ще можем да установим.. как да го нарека.
Предвкусих думата с удоволствие и произнесох с широка Алукардска усмивка
- Ще установим наша собствена Власт.
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Брой мнения : 36
Рожден Ден : 30.01.1990

Писане by Moira O`Hara on Нед Авг 03, 2014 1:15 pm

Идеята да си намерим ученици вече ми допадаше. Щеше да е забавно, пък и от друга страна - доста ползотворно за продължаването на "професията". Вече си представях как ще си имам куп очарователни хлапета за чираци, леко заблудени, но пък пълни с ентусиазъм, любопитство и желание. Щях да ги превърна във верни последователи, които да ми помагат и да ми вършат работата когато мен ме мързи и ако не е нещо твърде сложно за тях.
Размечтах се. Да, вече може да си представите за какво си мечтае понякога една вещица. Не всичко в мислите ни е твърде мрачно. Е, от друга страна да вербуваш колежанчета в магьосничество и съвсем тактично да възнамеряваш да ги използваш за свои подчинени също не бе от най-моралните неща на света, но бе по-приемливо.
Тази заветна думичка "власт", произнесена така лукаво и с тази усмивка, определено ме поблазни твърде много.
- Вече мога да се съглася с теб.
Да се съглася ли? Можех веднага да се затичам да търся първото хлапе, оставяйки колегата далеч зад гърба си, но това вече щеше да е прекалено. Поне трябваше да изчакам човека. Да си имаме културата и уважението, все пак.
И като заговорихме за култура, изведнъж се сепнах. Бях пропуснала една малка подробност.
- Виж, като за човек, с когото вече планирам да установя властта си над начинаещите магьосници, предполагам, че трябва да знам поне името ти.
Усмихнах се. Трябваше да знам дооста повече от името му, но нямаше веднага да го приклещя в кръстосан разпит. Дори съвсем миличко се представих първа.
- Аз съм Мойра.
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Сря Авг 06, 2014 11:26 am

Погледнах стреснато ръката ѝ. Не исках да я обиждам, като се блещя в нея като в цирков изрод. Просто хората не си падаха вече по здрависването. Причината можеше да е както в липсата на разбиране, така и в липсата на желание. Да не споменавам болестите и онзи плашещ момент от за Батман на Тим Бъртън,когато Джак Никълсън в ролята на Жокера изпепели един от хората, с които се здрависа. А и едва ли беше много навита да се хвърля в договорни отношения с напълно непознат почитател на старовремските наметала.
- Името ми е старо и малко високопарно за днешните времена - казах спокойно, когато поех дланта ѝ. Можеше да е дама, но стискаше ръка като мъж. Което уважавах. Не беше като умряла риба в ръката ми.
- Аз съм Иридиъс Дредмастър, некромант, екзорсист, шаман, вуду-маг, друид, нинджа и ОП от всякъде.
Ухилих се хлапашки и подхвърлих доволно:
- Между другото, като казах хлапета, имах предвид поне колежани и студенти в университет. Не че нещо, но няма да обучаваме момче под 18 и момиче под 16. Не за друго - не искам да почнат да се натискат по ъглите, слушайки Е Nomine или нещо от сорта. Искам сериозни деца. Ако ти можеш да поемеш останалите, ще се разберем чудесно. Ако и ти не можеш да ги търпиш... може да се наложи с теб да идем да вземем едно нещо, за да оправим положението. Говоря за... Нощен Камък!
Тук пуснах една пауза за повече драматизъм и я погледнах самодоволно като куче, което е изкопало дупка за ловене на поне бизон или нещо подобно.
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Сря Авг 06, 2014 1:07 pm

- Е, приятно ми е да се запознаем, Дредмастър. - натътрих леко на фамилията му, която с лек британски акцент звучеше забавно и някак готино.
Иридиъс Дредмастър. Наистина бе леко странно име и напомняше за онези вещери от едно време с жезъл в ръка и голямо наметало. Е, поне наметалото си го имаше. А и как трябваше да го наричам? Ири? Ирчо? Мастър? Дред? Дред, нека така да е. А може би просто "колега" щеше да свърши работа.
- Честно казано, и аз не предпочитам твърде дребни и глупави хлапета. Нека да са 18+. Няма да е приятно хване някой в някоя неудобна ситуация която да не можем да обясним, да си помисли че правим нещо нередно извън закона и да вземат да ни осъдят заради това.
Всъщност, практикуването на магия надали щеше да е особено законно нещо, но пък за сметка на това, погледнати от друг ъгъл, някои ситуации изглеждаха твърде различни от това, което всъщност са.
- Надявам се обаче да не се стига до там, че да трябва да търсим и да използваме разни необичайни неща.
Изгледах го подозрително. Твърде самодоволните изражения понякога бяха доста съмнителни.
- Къде ще си търсим чираци? Колежът, затънтени кръчми, странни сбирки?
Общо взето, хлапета можеше да намериш навсякъде, а повечето лесно се навиваха за какво ли не.
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Сря Авг 06, 2014 1:52 pm

Поех бавно назад, навътре в сушата, скривайки ръце под наметалото си. Нищо чудно че си падах по Батман, умирах да нося тия чаршафи на раменете си.
- Предполагам, че си права. Майкъл Джексън го разбиха на атоми за непълнолетни и малолетни. Не искаме това да стане с нас, нали?
Най-после излезнахме на място, далеч от този пясък. Беше ужасен за обувките. Да не споменавам, че ме дразнеше по принцип със присъствието си. предполагам, че беше заради това че съсипваше обувките.
- От друга страна идва проблема... от къде да ги набавим. Дай да не събираме ученици от такива сбирки. Те са тотално подивели по магията и ще искат да е простичко и да има мрачни ритуали с дед-метъл и извратени символи по стените. Можем да махнем и популярните деца, които са отегчени до смърт от учене и мислят само за молове и купони. Като махнем и загубеняците-зубъри, които ще са развратени от компютърните игри от желанието за отмъщение срещу побойниците им от училище... това стеснява кръга прекалено много, а?
Раменете ми увиснаха. Ако продължавах да стеснявам така обхвата, скоро щях да съм затънал в проблеми до ушите и нищо нямаше да свършим.
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Чет Авг 07, 2014 1:43 pm

Зарадвах се, че поне ме разбира и не мислеше да запрати и двама ти в затвора заради посегателство над малолетни и непълнолетни.
Доволната ми усмивка обаче избледняваше все повече и повече с всяко едно стесняване на кръга от потенциални ученици. В крайна сметка го гледах почти отчаяно.
- Ммм, да. - смъмрих тихичко, неспособна да отрека извода, до който той сам стигна.
Съвсем тактично бе отписал почти всички варианти, където можехме да си намерим някой достатъчно откачен, че да ни се върже на акъла.
- Направо да си пуснем обява някъде. - мърморех си все още.
"Търсят се бъдещи потенциални магьосници. Ако имате желание, моля потърсете ни на номер 089*******"
Идеално, а?
Наистина нямаше да е удачно току така да вземем някого, но не изобилстваше и от съвсем подходящи тийнове, на които хем да им се занимава с вещерство и хем да са наред с акъла.
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Пет Авг 08, 2014 3:53 am

Вдигнах рамене и се подсмихнах:
- Тази, които наистина са потенциални, те сами ще ни намерят. Магията има своите начини да се показва. Хората може да се мъчат да я задушат, преследват или прикриват, но тя излиза на яве. Това е положението. Ако искаш сложи обява, ако искаш постави знаме на върха на някой хълм над града, ако искаш въобще не се показвай никога. Който има магически способности, ще долети при нас със скоростта на костилка, изхвърчала от запечено дупе.
Прокашлях се и протегнах ръка към джобния си часовник:
- Скоро ще се съмне. Предлагам, да идем до колежа и да се разровим където не ни е работа. Говоря за личните досиета. Всеки уважаващ себе си директор на училище си има папки с досиета на ученици. Записва техни прояви, престъпления, наказания, реакции, инициативи. И ако намерим, който е направил нещо много странно или подозрително, ще го разпитаме обстойно и ще видим - да го обучаваме ли, да му изтрием паметта или направо да го отрежем от магическите му способности, преди да е наранил някого.
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Пет Авг 08, 2014 3:04 pm

Признавам, биваше си го в обясненията, а сравненията, които използваше, определено бяха доста забавни. След това с костилката наистина се постарах да прикрия изблика си на смях. Вече съжалявах за въображението си, което ме караше да си представям почти всяко чуто нещо.
Предпочетох просто да се обърна настрани, уж загледана и замислена в нещо, за да не излезе, че се кискам точно в лицето на колегата си. С лека престорена кашлица съвсем потуших внезапно обзелото ме кикотене и някак важно заявих:
- Хайде тогава да тръгваме на лов за вещици.
Не бяхме никакви ловци, нито щяхме да залавяме кой знае какви магьосници, но все пак думите, изречени именно от такава като мен, умело съчетаваха комичност и ирония.
Запътих се по пясъка в посока плажната улица, а от там централната част на града, където се намираше колежа. Разбира се, очаквах Дред да върви с мен, така че реших да се постарая в поддържането на някаква тема за разговор. Все пак е неловко да вървиш с някого, но да си мълчите.
- От колко време се занимаваш със занаята? - подхвърлих небрежно.
Не че имахме и кой знае колко време за говорене. Наближавахме бързо и бяхме вече на няколко пресечки от сградата.
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

Права за този форум: