The Vampire Diaries RPG Forum
Добре дошъл в най-добрия РПГ форум посветен на сериала "Дневниците на вампира". Любов, мистерии, убийства и кръв - потопи се в един истински вълшебен свят, изпълнен с опасности. Очакваме те.
welcome!
Форумът е направен по основните идеи от сериала Дневниците на вампира. Главните герои са взаимствани от него, но историите им могат да бъдат променяни по всякакъв начин. Действието се развива в малкото градче Мистик Фолс. Сайтът е създаден за забавление и усъвършенстване на творческите способности. Всички тук сме много приветливи и ви приканваме да се присъедините към нашето голямо свръхестествено семейство.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
Гласувайте за нас
BGtop
Гласувай за мен в BGTop100.com
Гласувайте за моя сайт в БГ чарт
Брояч
free counters
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 12 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 12 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 127, на Вто Дек 11, 2012 4:22 pm

Witchcraft is not for everyone

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Witchcraft is not for everyone Empty Witchcraft is not for everyone

Писане by Moira O`Hara on Вто Юли 15, 2014 1:50 pm

Беше някак успокояващо, че все още имаше обикновени и сравнително нормални хора, които вярваха в магията. Разбира се, бе хубаво, че не вярваха чак до онази маниакална степен, в която горяха потенциални вещици на клада, а просто като искрицата надежда, която поддържаше магьосничеството живо, както и бизнеса на Мойра и колегите й - онези истинските. Едно обаче бе да вярваш в нещо, съвсем друго бе да си мислиш, че можеш да го практикуваш. Вещерството не бе за всеки. Най-малкото пък бе за онези местни колежанчета, които бяха основали нещо като секта, посветена на магиите и ритуалите. Бяха твърде наивни да си мислят, че ще постигнат успех. Лекия хладен полъх, едва забележимото движение на пламъчето върху свещта.. Внушаваха си, че във всичко това има нещо скрито, някакъв знак. Рисуваха пентаграми, опитваха се да четат на латински, дори чести пъти порязваха дланите си, опитвайки се да изпълнят ритуали с кръвта си. Бе едновременно отчайващо, но и някак сладко наивно. Мойра обичаше да посещава някои от тайните им сбирки. Не разкриваше нищо за себе си, понякога едва прикриваше смеха си, породен от глупостта на действията им, и предимно се представяше за любителка, която иска да научи повече. Самата тя лесно минаваше за колежанка с младоликото си изражение, но бе по-лесно просто да каже, че е на домашно обучение или скоро е завършила. Не даваше обяснения за себе си. Просто стоеше и наблюдаваше другите.
Сбирките се осъществяваха на най-разнообразни места - запустели сгради, мазета, в гробището дори. Децата очевидно нямаха страх и притежаваха доста голямо въображение. Често оставаха разочаровани от неуспеха си, но се надяваха за следващ сполучлив опит. Понякога дори на самата О`Хара й дожаляваше, виждайки разочарованието по лицата им, домиляваше й, че изобщо някой се интересува от нейното изкуство и пробуждаше интереса им още повече с някой прикрит дребен трик. Оставаше обаче напълно незабелязана като извършител.
Луната изгря за нощното небе и озари водната повърхност. Плажа бе празен от редовните дневни посетители. Само няколко силуета тихичко се присламчваха в тъмнината, търсейки удобно местенце. После към тях се присъединиха още няколко. Шушукаха си, намисляха нещо и щом бяха уверени, че няма да дойдат натрапници - пазачи, полиция или някой обикновен минувач, се събраха на едно място. След минути именно там гореше прилежно запален лагерен огън, а около десетина колежанчета вече бяха се събрали и насядали около него. Предполагам разбирате, че не бе някое обикновено парти, а едно от онези уж тайни събрания. Мойра също седеше до огъня, малко по-настрани от останалите, но все пак достатъчно близо за да чува повечето разговори. Бе намерила удобно местенце на един изхвърлен от водата дънер, вече изсъхнал под днешните силни слънчеви лъжи, а крачетата си бе заровила във все още топлия пясък.

Последната промяна е направена от Moira O`Hara на Вто Юли 15, 2014 2:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Брой мнения : 280

Върнете се в началото Go down

Witchcraft is not for everyone Empty Re: Witchcraft is not for everyone

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Вто Юли 15, 2014 2:10 pm

Вече почти месец се мъчех да постигна резултат. Заклинанията бяха множество, изискваха се много усилия и време за да се научат. Изискваха различно мислене... светоглед, всяко от тях предполагаше, че е философия, само по себе си.
Последното, което намерих, Мрачен Портал За Пламтящия Легион, беше егати шашавата идиотщина. Изработено от магове преди векове, за да се призове демонична заплаха, тя бяха изработили заклинание с уникални възможности. То се подхранваше с негативна енергия. Беше толкова негативна, че дори изискваше от теб, да го направиш погрешно и неграмотно, да не притежаваш магическа сила, Искрата, в себе си. От теб буквално се искаше да си абсолютен кретен в магията, за да се получи. Колкото си по-зле, толкова по-добре. Много чираци биваха използвани за заклинанието... питате защо? Защото демоните, които се призовава през Мрачния Портал на Пламтящия Легион имаха навика да разкъсват на лентички всеки, който им се изпречи на пътя. Най-вече това бяха призовителите. Сиреч - даваш на някой заменим идиот да призове демон, скриваш се и после само гледаш как всичко се превръща в руини и кървища. Жестоко...
Скалата беше висока, черна и потънала в мрака. Мразех плажовете. Младежите нямаше да идат да правят заклинание в някое мазе, крипта или лаборатория с кристали, като истински магове. Те щяха да се изпречат на някое лекичко място - плаж, дискотека или нещо от сорта.
Застанал горе в нещо средно между Батман и Тъмнокрилия паток (виж Darkwing Duck в гугъл, необразован серсемин такъв), аз гледах. Луната грееше, звездите блестяха, пичовете имаха огън... и бира. Пияни колежани, които можеха да обезсмислят и най-простата магия, държащи най-страшното заклинание и способни само те да го възпроизведат. Леле, мамичката им...
Погледнах надолу. Дънер, жена... момиче.... брато, аурата ѝ можеше да избоде очите на Деър Девил, ако още ги имаше.
- Здрасти - подметнах и клекнах, завит в плаща си - Кво Стаа?
Имитирах Скаута от Тийм Фортрес 2 (виж гугъл ти казах, нещастен миризливец), но се надявах да не ме съдят за авторски права. Все пак нямах бейзболна шапка и бухалка в ръце.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Брой мнения : 36
Рожден Ден : 30.01.1990

Писане by Moira O`Hara on Вто Юли 15, 2014 2:32 pm

Нощният бриз подухваше и караше пламъчетата на огъня да се поклащат, сякаш танцуваха на фона на тъмнината наоколо. Унесено вперих поглед в тях, почти пренебрегвайки всичко наоколо. Сякаш дори само наблюдаването им ме стопляше. Въпреки, че реално бях доста близо до тях, някое по-силно подухване на вятъра караше кожата ми леко да настръхва. Колежаните още се подготвяха за заклинанието си. Дори не знаех какво точно бяха намислили този път. При всяко събиране онези уж главните съобщаваха пълната информация накрая когато всичко бе готово, но в едно 90% от случаите се туткаха прекалено дълго време. За сега бях дочула, че споменаваха нещо за портал, огън и легион. Не бях особено запозната с въпросното заклинание, но очаквах от лагерния огън да започнах да изскачат едно по едно някакви дребни тролчета или нещо от сорта, но едва ли тези изобщо щяха да успеят да призоват нещо. Колкото и да ми допадаха като ентусиасти, бяха кръгла нула в практикуването на магии.
Докато ги чаках най-накрая да се наканят да правим нещо, затърсих цигарите си и извадих една от кутията. Нямах запалка. Нищо, нали имах цял огън пред себе си. Насладата от първите няколко бързи дръпки обаче бе прекъсната от нечий глас. Не звучеше познато, самият човек не изглеждаше познат и не го бях мяркала из групичката. Може би бе ново попълнение. Изглеждаше обаче твърде особен, за да е обикновено колежанче.
- Здравей. - поздравих ведро.
Нямаше как да разбера що за индивид е ако не започна някакъв разговор.
- Нищо особено. Чакам онези най-накрая да започнат.
Кимнах леко в посока на двама-трима, събрали се около четвърти, който бе хванал някаква книжка и сякаш им четеше или обясняваше нещо. От тук не се чуваше ясно, но може би им диктуваше заклинанието и ги караше да го запомнят.
- Ако се забавят още малко, останалите ще са твърде пияни за да направят нещо.
Въпреки че се засмях, ситуацията си бе леко трагична. Подобни сбирки почти винаги се съпътстваха с алкохол. Нали знаете онзи израз "И да паднем, и да бием, пак ще се напием". Тук подобно нещо важеше с пълна сила - след почти постоянния неуспех следваше запой, а често пъти дори и бе предшестван от такъв.
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Вто Юли 15, 2014 3:06 pm

Смъкнах се от скалата си и пооправих плаща. Искам да кажа - не бях някое конте, но все пак го бях поизгладил в къщи. Добре де, доста го бях гладил.
- Ааа, по-добре да побързат, наистина. Страхувам се, че няма да е забавно, като го направят... Чувала ли си за ревърсни заклинания?
Погледнах към тях. Нещо се дърмолечкаха. Май не знаеха кой да почне. Или всички искаха или никой не искаше.
- Това е заклинание, при което от теб се очаква да го оплескаш, за да се получи. Обичаш ли тас-кебаб. Защото, човече, тия колежанчета ги чака тазкебапене от тук до Тартара и обратно.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Вто Юли 15, 2014 3:13 pm

Изгледах го едновременно подозрително, но и с явна нотка на любопитство в погледа си. Явно бях пропуснала някоя друга подробност около заклинанията, въпреки големия си интерес и времето, прекарано в обучения. Не бях особено млада, много бях видяла и опитала, но не можеше все пак и да знаеш всичко. Учудваше ме, че е толкова запознат с това при условие, че дори самите колежанчета не бяха обсъждали така магията си, камо ли да говореха за тези евентуални последици с тях. Съмнявах се да са чак толкова луди, че да се жертват така.
- Изглежда, че си доста запознат с това нещо. От къде?
Все повече ме навяваше на мисълта, че не е от групичката на онези хлапетии насреща ни. Можеше пък да е инициаторът зад предстоящото клане.
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Сря Юли 16, 2014 4:10 am

Вдигнах пръст към групичката срещу нас. Двама вече се натискаха а един напиваше втори с бира. Тия момчета не знаят какво ги чака.
- Ей тия момчета са причината. Виждаш ли ги? Те са задници. Добре де, не в истинския смисъл на думата... добре виж, ще ти кажа, но обещай да бъдеш добро момиче и да не ме прецакваш.
Дори не я изчаках да обещае, беше ми все едно фактически:
- Преди време едно такова заклинание си го крадяха един на друг разни магове. Аз го проследих от поредния му собственик, през осем други, които или го продаваха, или си го крадяха един на друг, или се убиваха за него, или се прелъстяваха, заменяха, завличаха, изпросваха и въобще след осем месеца гонене на тъпия пергаментов свитък, се оказа, че е в дома на една вещица от Ийстуик, Минесота, после тъпата кучка взела, че гушнала букета, навирила копитата и ритнала попа отзад. А листът попаднал в нейното семейство, които имат магическа сила, колкото дървото под задника ми.
Седнах до нея с недоволен вид. какво още се бавеха тия дечица? Да падне небето? Можех да им го уредя, като толкова искаха.
- Едното от децата го намерила и с Гугъл тралсатора взело, че разбрало, ама малко е сгрешило. Гледай, листа е Мрачният Портал на Пламтящия легион - in mulieribus, et tenebræ ardens legionem. Тъпака превежда Пламтящ като Лъстив... и си мисли, че е портал за призоваване на легион от разгонени мадами от отвъдното... и глей сега как ще си вкарат автогол... Пуканки?
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Сря Юли 16, 2014 11:47 am

You had my curiosity but now you have my attention! Определено слушах внимателно и с голям интерес. Опитах се да си спомня дали бях чувала поне някоя част от историята за предаването на заклинанието. Поне нещо трябваше да ми звучи познато. И ето го онзи момент с вещицата от Минесота. Всъщност, дори не бях сигурна дали си мислехме за една и съща, но ако бе тази, която аз познавах, то се радвах, че се е гътнала. Не ми бе никак приятна личност, макар и да бяхме един вид колежки. Реших все пак да не мисля за тази госпожица (или лелка по-точно понеже и тя си бе на прикрити годинки) и да върна вниманието си на дечицата наоколо. Нямаше просто какво да ги коментирам. Един palmface щеше да е достатъчен, но все пак въздъхнах:
- Сериозно ли? Не знаех, че са чак толкова отчаяни, за да превеждат заклинания в Гугъл.
Дори се учудвах, че сайта има и опция за превод от латински. На кого изобщо му трябваше подобно нещо?!
- Предполагам, че е препоръчително само да наблюдаваме?
Имайки в предвид какво ми бе обяснено за изпълнителите на заклинанието, то определено не исках да ми се случи. Вярно, че не бях и заблуден тинейджър и все някак щях да се измъкна от кашата, но реших да не си създавам излишни проблеми.
В същото време забелязах по-голямо раздвижване в колежачетата. Явно вече щяха да започнат.
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Сря Юли 16, 2014 12:26 pm

Тръснах глава недоволно.
- Сега децата всичко търсят в Гугъл. Едва ли не всичко, което трябва да знаят е там. Даже едва ли могат да си представят живота без него. Противна работа. Едно време имахме истински книги. Всичко се записваше и беше стилизирано. Сега само глупости правят. Напишат две думи, взимат първия резултат и преписват от Уикипедия. Адски е тъпо...
Станах от мястото си и отупах облечените си в ръкавици ръце.
- И не - няма да чакам. Може да изчакаме да се появят демоните, просто за да се уверя, че заклинанието е истинско. Но ги искам живи. Ако умрат, ченгетата ще почнат да питат кой ги е убил. И накрая ще имам излишни проблеми с полицията. Предпочитам полиция, която си мисли, че няколко колежани са се напушили и са им се привиждали магьосник и демони, от колкото да имат плаж, покрит с парчета от колежани.
Погледнах я спокойно и подхвърлих:
- Искаш ли да участваш или предпочиташ да гледаш шоуто?
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Сря Юли 16, 2014 12:40 pm

Мисля, че просто бе излишно да го питам дали е истински магьосник като мен. Подразбираше се. Всъщност, сякаш всичко крещеше именно това от самото начало, а и явно самият той не се притесняваше да го каже. Предполагам, бе усетил, че и аз не съм девойче като онези от колежа и заради това обясняваше така спокойно като на първото си приятелче.
- Защо не?! - възкликнах с известна доза интерес, явно съгласна да взема някакво участие.
Бе учудващо колко лесно се съгласих да си имам вземане-даване с легион демони, призовани от неразумни хлапета, но ми бе жал просто да оставя да бъдат разфасовани насред плажа. Имах някаква съвест, пък и как щях да идвам после да се пека тук?! Друг бе въпросът, че на вещиците и вещерите трябваше просто да им подхвърлиш подобно занимание и веднага щяха да се превърнат в пълни ентусиасти.
- Май скоро ще видим милите ни демончета.
Усмихнах се и станах от мястото си. Младежите се събираха в кръг около огъня. Дали щяхме и ние да се наредим или просто да зяпаме. Всъщност, не изгарях от особено желание да съм твърде близо до пламъците, знаейки че по някое време нещо ще изскочи от там.
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Сря Юли 16, 2014 12:44 pm

Вдигнах рамене и я подминах спокойно. Тя можеше да си гледа, мен не не интересуваше. Бях учил при некроманти, свещеници, шамани и друиди. Няколко демона нямаше да ме притеснят. Но все пак с другарче е винаги по-забавно.
Заклинанието беше в разгара си. Лошата диаграма около огъня, неправилния латински бяха призовали непозната светлина. Пламъците – оранжево-червени преди – сега пламтяха в черно и зелено.
Witchcraft is not for everyone Subcinctus

Първият демон, който се показа, беше женски. Красива, висока, малко демонична на вид. Затичах се. Ако тя се нахвърлеше върху някой от младежите, щеше да падне голямо мачкане. Иззад нея се появи опашки. Голяма, черна и трептяща опашка на скорпион. Аз не си играх дълго. Бръкнах под сакото си и в метнах дребна кама напред. Острието със свистене прелетя напред и с тъхо и влажно звънтене, се заби в челото на демона. Дори аз бях учуден. Обикновено само получаваха дръжка на нож в носа, рядко ми се случваше да улучвам...
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Сря Юли 16, 2014 1:37 pm

Изглеждах твърде спокойна дори когато цветът на пламъците се промени. Старателно изтупах дрехите си от полепналия по тях пясък, като все пак следях с поглед ту колегата си, ту пламъците. Демоните не се забавиха много. По-скоро бе само един. Не се съмнявах, че ще има и още, но за сега червенокосата мадама, която очевидно имитираше прическата ми, бе съвсем достатъчна. Изгледах я накриво. Червеният цвят ми отиваше повече на мен. Самият факт, че нямах огромна скорпионска опашка може би също ме правеше по-симпатична. Женския порив към заядливост обаче не бе достатъчен, за да ме накара да се впусна така стремглаво към нея като Иридиъс. Всъщност, замислих се за нещо по-практично от целенето на демони с ножове. За един демон не бе лоша идея, но ако изведнъж изскочеха още няколко сигурно щеше да му е проблем да продължава така.
Малко по-настрани от него, очевидно все още незабелязана от демонката заради нападналия я вещер и разпищелите се тийнове (всъщност, някои май й се кефеха), се заех със собствената си задачка. Използвайки една обикновена дървена пръчица, намерена случайно около дънера на плажа, започнах да очертавам значи в пясъка. За щастие помнех добре всичките и цялата работа ми бе просто като детска игра с рисуване. Всеки уважаващ себе си вещер трябваше да знае поне един от капаните за залавяне на демони, които честно казано не се различваха кой знае колко един от друг. Просто някои бяха усложнявани допълнително, може би просто за да изглеждат по-готино, но в повечето случаи всички действаха безотказно. След няколко минутки, в които се надявах демонът да бъде успешно разсейван, символът в пясъка бе съвсем готов.
Witchcraft is not for everyone Devils_trap_by_stizzard-d7m7ggw
- Хей. - провикнах се към другарчето си, опитвайки се за момент да привлека вниманието му.
- Подай насам.
Подсмихнах се лукаво. Предполагам знаеше какво намеквам, особено ако успееше да види символа. Надявах се само така да докараме демонката в него, че да не го разруши някак. Ако успеехме, нямаше да може да се измъкне от ограниченията каквото и да прави.
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Пон Юли 21, 2014 2:07 am

Ножът ми не беше най-впечатляващото оръжие срещу демони. Повече го ползвах по две причини. Някой заклинания, които са по-прости, изискват физически контакт. Понеже не мога да ходя и да пипам хората през няколко минути, аз измислих двойка ножове на верижка, тънка като тази за часовниците или за сифоните на ваните. Признавам, ефектът през проводника е много по-слаб, от колкото ако бях използвал допир с длан. Но човек прави каквото може. Демонката нададе нещо като недоволно ръмжене, каквото правят хората, когато ги ухапе комар и ги събуди. Дръпнах силно към себе си, принуждавайки създанието да поеме към мен. Естествено, не подейства както очаквах. Ножът се извади и създанието беше направило само няколко крачки. Не ми беше нужно повече.
С рязко движение прибрах острието в ръкава си и замахнах със второто. Не го забих в нея, а то се уви около глезените на демонката и я издърпах отново. при обикновени условия не би подействало, но изглежда сега разсеяна или кой знае, можеше да съм я расеял или дори изгъделичкал. Във всеки случай тя направи крачките, от които имах нужда. Краката ѝ пристъпиха във кръга. Тъкмо се зарадвах, че ще стане забавно, когато ме нападнаха. от една страна това беше забавно, от друга, ми се искаше да видя как залавят демонката. Исках да си имам такава... ако се сещате за какво намеквам.
Чудото, което ме нападна изглежда беше по-горна ръка демон. Приличаше на римски легионер с демонски вид и меч колкото дъска за гладене.

Witchcraft is not for everyone Bellator
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Вто Юли 22, 2014 12:00 pm

Бях изключително доволна от факта, че демонката се хвана в капана ми и на всичкото отгоре го остави цял по време на влизането вътре. Наистина бе рисковано да очертаваш такива неща в пясъка - не се знаеше кой какво може да бутне и да развали по време на процеса. Надявах се колежаните да са се разбягали вече, за да не се пречкат особено много, пък и да не ми наблюдават хванатия в клетка временен домашен любимец. Наистина си представях как мога да си я гледам като домашна животинка, колкото и нелепо да звучеше това. Мнението ми обаче се промени щом видях следващия. Вече бях убедена, че ще продам демонката на някого и ще си взема онзи или пък някой по-хубав, ако евентуално се покаже такъв от портала.
Може би нямаше да е лошо да не стоя просто така до капана, а да помогна някак на колегата си. Може би това, че нямах навика да нося непрекъснато оръжия в себе си ми играеше лоша шега, но не можех вечно да се разхождам с ножове, ками, катани и какви ли не остриета. Знаех обаче какво няма да се хареса на някого, който тъкмо се е измъкнал от адските жеги - студена водица. Известно количество такава, прясно "налята" от дълбините на морето прехвърча из въздуха право върху главицата на легионера, най-малкото разсейвайки го. Хайде, магьоснико, сега ти бе времето да му забиеш ножа.
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Вто Юли 22, 2014 12:32 pm

Огромния крилат изрод махаше с меча си, сякаш сечеше висока трева. Само благодарение на много отскоци и късмет, още имах крака. Нямах време да махам с ножове. Бях прекалено близо, а копелето имаше по-здрав вид от демонката преди малко. За да не се ебават с мен повече, аз спрях да отстъпвам. Вместо това се хвърлих напред. Едвам се плъзнах под поредния замах на демоничния меч и се оказах почти в кракта или копитата на създанието. Вдигнах ръце, сякаш стисках нещо между дланите си.
- Art of the Diviner, Level One Release: Storm Bolt!
Това заклинание създаваше мощно електрическо зарево, което можеш да метнеш към противника. Нещо като електрически снаряд. Някой твърдяха, че е изкуство, предадено на свещениците от самия бог Тор, макар те упорито да отричаха, че той съществува.
Заклинанието беше изстреляно от упор. Залп от бяла и синя светлина избухна между двамата с него и след това между пръстите ми се чу див рев на електрическо зарево. Създанието нададе пронизителен вик и после отлетя като изритано от най-големия кон на света.
- Бързо - извиках към Мойра - Намери листа със заклинанието и го прочети. Ако го направи човек с истински магически талант, ще се развали...
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Вто Юли 22, 2014 2:16 pm

Изобщо не бе лесна задача да намериш някакво листче с преписани на ръка думички от някаква ревна книга, особено щом дузина колежанчета бяха тичали наоколо преди минути, подплашени от излизащи от портал демони. Сякаш не просто двама бяха излезли от портала, а наистина цял легион се бе развилнял наоколо. Шишета и кенчета от бира, намятани наоколо одеала, дърва за огъня, разпилени въглени, кутии с цигари и какво ли още не не бе разхвърляно в околните няколко метра, в които се разиграваше цялото действие и където първоначално бяха настанени всички, готови да участват в заклинанието. Дори в моят килер не бе такава кочина, а то определено не бе от най-подредените места.
В крайна сметка намерих нещо -тефтер, очевидно в не най-доброто си състояние, а вече и целия изпълнен с пясък. След едно бързо размятане във въздуха поне успях да се отърва от пясъка по него. Заразлиствах страничките, повечето изпълнени с драсканици, докато не намерих заветните латински писаници. Предположих, че трябва да са те. За щастие латинският ми бе достатъчно добър, че да зачета бързо, ясно и без да се запъвам. Вложената магическа сила в прочетените думи би трябвало да е достатъчна, за да изпълни заклинанието както трябва или по-скоро именно така да го спре. Поне не бях некадърник като онези хлапета или определено не чак толкова голям.
Метнах бърз поглед към портала, за да видя как вървят нещата там, но почти моментално върнах вниманието си към четивото, за да завърша заклинанието.
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Сря Юли 23, 2014 12:57 am

Тъмнината от портала, толкова мрачна и всепоглъщата, че дори в нощта се очертаваше ясно, започна да се размива и да трепка, спкаш сигнала ѝ беше загинал. През портала обаче се наниза още един изрод, огромен бегемот с вид на нещо средно между горила и бивол с намерение да бъде кучи син.
Witchcraft is not for everyone Sicuspcis
Заклинанията ми бяха ограничен брой, за това често разчитах на друг способи за победа. За това не се замислих и се нахвърлих на огромния демон, сякаш не ми пукаше. Бръкнах под сакото си и извадих манерка, запечатана здраво. Отворих я рязко с изпукване и във въздуха моментално се разнесе миризма на спирт.
- Art of the BrewMaster, Level Two Release: Drunken Haze!
Без да се замислям, захапах гърлото на бутилката и напълних бузи с течността. Очите ми залютяха от жестокия алкохол, за това като махнах бутилката от устните си, я хвърлих по чудовището. Създанието С учудване се оказа в облак от разпръсната кафеникава течност. Докато се мотаеше в облака от алкохол, аз се прицелих в него и изплюх течността. Загрята от телесната ми температура, алкохолната напитка се възпламени при допира с кислород и се превърна в струя пламъци, излизаща от гърлото ми. Смесвайки се с облака от алкохолни изпарения около демона, създанието се оказа в пашкул от пламъци, който го разяде сред мощен рев на освободени пламъци и собствените му, бързо сподавени писъци. Чудовището рухна на входа, осигурявайки ми не само победата, но и барикада пред други демони, така че Мойра да може да затвори входа, преди да е станало късно.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Сря Юли 23, 2014 4:05 pm

Имах чувството, че това заклинание край нямаше. Кой изобщо се занимаваше да пише такива дълги неща именно на латински, вместо да измисли нещо кратко, лесно и бързо запомнящо се дори наум. Вярно, че така се губеше цялата специфика на заклинанията, по някога наистина ми се искаше да са по-лаконични и някак по-удобни. Щеше да е наистина приятно, особено в моментите, в които от голям огнен портал изскачаха демони. Предният такъв за момент ме разсея. Трепнах. Не ми изглеждаше никак приятен и добре, че нямаше намерение да обръща никакво внимание конкретно на мен. Отместих поглед от там, предпочитайки да не наблюдавам как точно колегата смята да се разправи с него. Имах си четиво, което трябваше да приключа възможно най-бързо.
С последната изречена дума забелязах как от бушуващия огън, макар и вече със силно накъсани и някак премигващи пламъци, се вдигна облак тъмен дим, сякаш някой бе изсипал кофа вода отгоре, потушавайки го.
- Е, това ли беше?
Изгледах леко преценяващо другарчето си, несигурна дали всеки момент няма да се появи нещо и от дима, от който впрочем се постарах да се отдалеча максимално, за да не ме накара да се разкашлям.
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Чет Юли 24, 2014 8:05 am

Закашлях се от ужасния алкохол. Имах чувството, че са запалили косъмчетата в носа ми. Не бих се учудил ако беше вярно. Погледнах я мрачно сред пушилката и изплюх дребна храчка, която пламна по пътя си надолу, имитирайки една сцена от Пияния Майстор с Джеки Чан.
- Да... прилича ми на не лошо свършена работа. И съм ползвал общо взето едно заклинание. Може и да са две, още не мога да класифицирам техниката с джуджешката ракия като магия, макар да си има заклинание.
Изкривих лице, тази отрова за плъхове можеше да е страхотен алкохол за джуджешкото гърло, но имах чувството че съм изпил белината на Ада.
Огледах се наоколо. Почти никой не беше останал. Няколкото колежани бяха драснали, ако изключим едно момиче по изрязани джинси и вързана на възел пред гърдите тениска. И бюст с размерите на топовни гюлета. С какво я хранеха? Как може да си слаб и с бомби като на Памела Андерсън. Момичето отвори уста и ми зададе въпрос... ами беше нещо като :

Witchcraft is not for everyone H1754F565

Погледнах я замислено, после погледнах Моира и само подметнах:
-

Witchcraft is not for everyone 82212_original

След което се завъртях и закрачих по пясъка, оставяйки Моира или да ми се смее или да ме последва, което си хареса.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Съб Юли 26, 2014 2:02 pm

С възможно най-голямо облекчение захвърлих книжлето на земята. То пък от своя страна пламна и за секунди се превърна в купчинка пепел върху пясъка, която бризът щеше да разнесе наоколо. Все пак не исках някой друг да намери заклинанието и да си помисли, че го бива в магиите, а така да призове още някой легион на големи страшни демони.
Забелязах как колегата, след разговор с някакво изостанало от компанията девойче, просто завървя по плажа.
- КХЪМ! - имитация на кашляне, доста звучна при това и не чак толкова сполучлива като обикновеното такова, имаше за цел да привлече вниманието му.
Само чаках да се обърне към мен, за да му посоча онзи капан за демони с червенокоската вътре, стояща си там още от преди малко. Толкова ли му бе лесно да й пренебрегне недоволстването и сипещите се от устата й заплахи (половината май на някакъв демонски език), че просто така да си тръгне по пътя.
- Ще ти трябва ли или да си я пратя обратно?
Ако наистина щеше да си тръгва, то тогава щеше да е по-удобно да приложа един бърз екзорсизъм и да си хващам пътя и аз.
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Вто Юли 29, 2014 6:09 am

Вдигнах поглед от залуавата девойка, която ме гледаше като че бях хвърлил граната в куклената ѝ къщичка.
- Не ми Кхъмкай на мене, не съм аз викал тия изроди. Чакай малко...
Коленичих пред момичето и неволно си спомних сцени от Мъже в черно. Чакаше ме нещо в този стил, макар и далеч по идиотски. Потупах темето на момичето и бръкнах под наметалото си. Извадих малко найлоново пликче с няколко изсушени късчета от нещо червеникаво-кафяво.
- Това са гъбки - обясних на оцъклените ѝ очички, докато поклащах пликчето пред лицето ѝ като кадилница на помен. - От онези веселите, дето струват по два стотака за триста грама. Сега ме чуй хубаво. Ще ги получиш, ако... кажеш на всички, които са идвали тук, че сте се надрусали и всички изродии, които сте видели са били плот на нещо, което сте консумирали - екстази, Ел Ес Ди, Си Би Ес, Ен Би Ей, Еф Би Ай или там каквото мятат зад яката яките колежани. Ясно ли ти е?
Момичето ме гледаше като заек, наобиколен от осем вълка, четири лисици, две мечки и орел-сериен убиец. Честно, днешната младеж... Поставих длан на челото ѝ, покривайки очите и заявих авторитетно:
- Art of the Nathresim: Level Two Release: Sleep.
Последва силен, шуптящ звук като от сърце, биещо в ушите ти и с едвам доловимо жълто-зелено сияние, главата на момичето клюмна и заспа на пясъка:
- Пито платено. - обявих доволно, - Ти имаш ли някаква полза от тоя изрод? Ако ли не, откъсни му опашката и ми дай презервативи с шипове... Бъзикам се, не ме гледай така. Просто го разкарай или го продай на търг. Моята работа тук свърши.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Вто Юли 29, 2014 12:17 pm

Каква изобщо полза можех да имам от този демон? Е, всъщност от едно изчадие на Ада доста ползи могат да се извлекат, но точно от тази госпожица, копираща ми прическата.. Не, мерси! Дори на търг не исках да я продавам. Не ми се рискуваше. Кой знае какъв щеше да я вземе и как щеше да я гледа. Да не говорим, че някой собственици на "екзотични животни" можеха да са изключително изобретателни по доста странни и извратени начини.
Просто нямаше нужда да пояснявам, че полза от това създание не възнамерявам да извличам. Вместо това, като една уважаваща себе си вещица, чела достатъчно книги за екзорсизъм и гледала цели три сезона на Supernatural, застанах пред демонката и с възможно най-спокойното изражение и някак лукаво гласче, забърборих:
- Exorcizamus te, omnis immundus spiritus, omnis satanica potestas, omnis incursio infernalis adversarii, omnis legio, omnis congregatio et secta diabolica... Ergo, draco maledicte et omnis legio diabolica, adjuramus te ... cessa decipere humanas creaturas, eisque æternæ perditionìs venenum propinare... Vade, satana, inventor et magister omnis fallaciæ, hostis humanæ salutis... Humiliare sub potenti manu Dei; contremisce et effuge, invocato a nobis sancto et terribili nomine... quem inferi tremunt... Ab insidiis diaboli, libera nos, Domine. Ut Ecclesiam tuam secura tibi facias libertate servire, te rogamus, audi nos.
С всяка следваща думичка забелязвах как изражението й се променяше - от надменност към подозрителност, притеснение, напрежение, страх, болка, ужас..
Последната следа от нея бе гъст облак дим, още по-черен и плътен от онзи, извисил се след пламъците. Издигна се като малък ураган в небето, а после просто изчезна.
- Доволно. - сякаш поощрих себе си, изтупвайки ръце.
Вече и моята работа свърши.
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Вто Юли 29, 2014 12:58 pm

Зяпах я объркано и навъсено.
- Не можеше ли да го запалиш или замразиш или отровиш или разложиш. Сега ми тегли заклинание по-дълго от великите пости. То, ти си знаеш. Но ако някой ден решиш да екзорстицираш... ей сега я измислих тази дума, между другото... нещо по-голямо, съветвам те да идеш да питаш някой от Уинчестърови от Мистик Таун. Поне там го срещнах последния път като бях на път. Тия момчета нямат спирачки. Макар че мисля, че със свалките се справяха по-добре.
Махнах пренебрежително с ръка сякаш аз можех да се изказвам по въпроса. За протокола - не можех.
- Та след като сме на темата за трепане на демони и екзорсизъм... с това май завърши срещата ни, а?
Унило погледна празния магически кръг между нас. Ама че шантава работа. Сега Защо не ми се тръгваше?
- Освен ако нямаш нещо по-интересно за правене от седене на плажа и екзекутиране на демони...?
Честно казано бях толкова уморен и ми беше втръснало от пътувания, че ако прекарах няколко седмици на едно място щеше да ми е далеч по-добре. Предположих, че вещица като нея с четири очи чака някой смотаняк да я попита още нещо от сорта. Например - Искаш ли да ти дам осем галона драконова кръв? Искаш ли да си запалим вътрешности и да експериментираш с косата ми?
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Вто Юли 29, 2014 1:12 pm

Изгледах го накриво и съвсем несъзнателно леко повдигнах едната си вежда, явно като някакъв тик. Какво го интересуваше дали щях да горя, замразявам или да чета роман? Нали си беше моя работа. Пък и нямаше да си хабя енергията по елементите като можех да правя демонката у дома й само с някакви думички, наизустени от разни книжлета, с които дори споменатите от него личности можеха да боравят. Ехх, тези братя. Симпатяги бяха и наистина чувах, че са си вършели добре работата. Мисълта обаче, че преследват и вещици, някак не ми се харесваше особено.
- Определено вече не ми се стои на плажа. - измърморих, а относно екзекутирането - вече очевидно нямаше на кого да го прилагам.
С крак разрих пясъка, за да залича следите от кръга по него. Не че нощният вятър нямаше сам да ги заличи, но все пак предпочитах, че няма някой друг да ги види до тогава. Остана само купчината пепел и няколко недогорели въглена от по-ранния огън.
- Може би просто ще се забия на някое друго място докато си търся нова занимавка.
Легионът вече беше изгонил досегашната ми - групата колежанчета. Съмнявах се, че скоро ще опитат нещо ново, така че ми трябваше друг начин за запълване на времето.
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Irridius Ar. Dreadmaster on Вто Юли 29, 2014 1:33 pm

Почесах врата си притеснено.
- Значи и на двамата ни е скучно и не знаем какво да правим, а?
Ухилих се застрашително и се приближих с две крачки до нея.
- А отегчените вещери.... са готови на всичко.
Вдигнах ръка и заявих с вид на самодоволна катерица, намерила орех с размерите на топка за тенис.
- Защо ти и аз не отидем и не извадим душата на някое колежанче със свръхестествени наклонности? Сигурен съм, че едва ли само тези деца искаха да се занимават с вещерлък. Ако ги намерим и стреснем... можем да сме сигурни, че няма да се повтори битката от преди малко, нали така?
Самодоволен и учудващо фамилиарен, аз прегърнах момичето през раменете и помъкнах Моира към града, сякаш аз водех парада. Обичах да командвам, но ми беше станало навик и понякога дразнех. Предположих, че това ще доведе до шамар, ако не до някоя светкавица в главата.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Магьосник
Магьосник

Писане by Moira O`Hara on Чет Юли 31, 2014 3:58 pm

"Отегчените вещери са готови на всичко". Доста симпатично изразче. И вярно. Твърде вярно.
Лека усмивка се появи на лицето ми в очакване на някакво предложение. Докато някой нормален би ми предложил да отидем на кафе, бар или нещо подобно, то вещерът напълно оправда очакванията ми с нетипична идея.
- Сериозно ли? Не стига, че вече са твърде малко тези, които биха се занимавали със занаята ни, а ти искаш да ги сплашваш..
Вярно, че бяха некадърни хлапета, но поне проявяваха някаква инициатива. Е, когато тази инициатива включваше разярени демони не бе никак приятно и можех да призная, че колегата ми бе в пълното си право да желае да ги спре. За момент самата аз се замислих.
- Нека поне не ги сплашваме твърде много. Не искам да проваля развитието на някой бъдещ магьосник.
Moira O`Hara
Moira O`Hara
Инфектиран
Инфектиран

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото